Xiaomi 11i, 5G destekli modeller arasında en ucuzu olacak!

Xiaomi 11i

Ülkemizde de farklı isimle satışa sunulması beklenen Xiaomi 11i, Hindistan’da Mi 11i adı ile piyasaya sürülecek. İşte fiyatı ve özellikleri.

Bildiğiniz üzere son zamanlarda ülkemizde fiyat performans odaklı akıllı telefonları olan ilgi bir hayli fazla. Bunun en temel nedeni ise özellikle son aylarda ülkemizde artmakta olan vergiler ve dolar kuru. Kurun artmasından dolayı ülkemizde amiral gemisi modellerindense orta segment telefonlar oldukça tercih ediliyor. Xiaomi’nin alt markaları ise uygun fiyatlı akıllı telefon konusunda en çok tercih edilen markalardan biri haline geldi. Xiaomi alt markası Poco ise yakında uygun fiyatlı bir akıllı telefon ile karşımıza çıkacak. Söz konusu modelin ülkemizde de satışa sunulacağı düşünülüyor. İşte orta segmentte rakipsiz olarak görünen o model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 11i, 5G destekli modeller arasında en ucuzu olacak!

Xiaomi 11i modelini geçtiğimiz haftalarda farklı bir isimle görmüştük. Redmi Note 11 serisi ve Poco M4 Pro olarak adlandırılan modeli ülkemizde hangi isimle satılacak henüz belli değil. Fakat yeni model hakkında birçok detayın ortaya çıktığını, fiyatının ve tasarımının dahi sızdırıldığını belirtelim.

Xiaomi 11i

MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 810 yongasına sahip olacak modelin GeekBench’de test sonuçları ortaya çıktı. Söz konusu model tek çekirdeklide 603 çok çekirdeklide ise 1779 puan almış durumda.

Dimensity 810 yongasının orta segment akıllı telefonlarda sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden performans alanında hiçbir sorun yaşatmayacağı düşünülüyor. Aynı zamanda bu yonganın kullanılması söz konusu modelin fiyatının uygun olmasındaki en büyük etkenlerden biri.

Serinin farklı pazarlarda farklı isimlerle satılacağını zaten biliyoruz. Bazı pazarlarda Redmi Note 11 serisi olarak karşımıza çıkacak olan modelin, Türkiye pazarında hangi isimde çıkacağı henüz bilinmiyor. Fakat yabancı kaynaklardan sızdırılan belgeleri incelediğimizde söz konusu modelin e-devlet üzerinden IMEI sorgulaması yapıldığında Poco M4 Pro 5G ismi ile karşımıza çıktığını görmekteyiz. Bu yüzden yeni modelin Poco M4 Pro 5G ismi ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Fakat serinin önceki modellerinin Redmi Note serisi adı altında satılmasından dolayı kullanıcıların kafası karışık. Önümüzdeki günlerde en çok beğenilen Xiaomi serisinin hangi isimde ülkemizde satılacağı ortaya çıkacaktır. Fakat çoğu kaynak yeni modelin Xiaomi 11i adı altında satışa sunulacağını düşünüyor. Yeni model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Oppo A54s yenilenmiş özellikleri ile karşımıza çıktı: İşte fiyatı ve özellikleri

>> Poco M4 Pro 5G sızdırıldı: Orta segmentte rakip tanımaz!