PS5 Tanıtımı Canlı Nasıl İzlenir? Tüm detaylar haberimizde!

PS5 Tanıtımı
Google News Abone Ol

Merakla beklenen PS5 tanıtımı bu gece yapılacak. Peki, canlı olarak yayınlanacak olan bu etkinliği nasıl izleyeceksiniz? İşte detaylar.

PlayStation cephesi Haziran başında düzenleyeceği PS5 tanıtımı için gün ve saat bilgisi paylaşmıştı. Ancak Amerika’da George Floyd‘un polis tarafından boğularak öldürmesinden dolayı olaylar karışmıştı. Irkçılık karşıtı olaylar sonrası PlayStation cephesi etkinliği ertelediklerini şu sıra basının PlayStation 5’i konuşamasını istemediğini açıklamıştı. Bugün ise ertelenen tarihin sonuna geliyoruz.

Türkiye saati 23:00‘da başlayacak olan PlayStation 5 etkinliği, koronavirüs salgınından dolayı online olarak düzenlenecek. PlayStation’ın resmi YouTube hesabı üzerinden yapılacak canlı yayında tanıtılacak olan konsol, oyuncular tarafından merakla bekleniyor.

Bu nesilde 4K/60FPS‘i geçtik 1080P/60 FPS bile veremeyen konsollardan sonra PS5, konsol cephesi için ilaç gibi gelecek. Dualshock kavramını tarihe gömen Sony, bu nesilde Dualsense adı verilen kontrolcüsünü kullanacak. Dualsense‘in paylaşılan detaylarına göre, oyunda ok atma ile silah ile ateş etmenin hissiyatı bile farklı olacak.

Oyunculara bambaşka bir deneyim sunacak olan Dualsense’in detayları da yine bu etkinlikte açıklanacak. Sony’nin stüdyolarından bile saklandığı söylenen PS5’in tasarımı da yine bu etkinlikte dünya ile paylaşılacak. Beyaz ve siyah renklerinin hakim olmasını beklediğimiz PS5, fütüristik bir tasarım ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Gücünü 8 çekirdekli 3.5 GHz hızında çalışan AMD Zen 2 mimarili işlemciden alacak olan PS5, grafik birimi ile dikkatleri üzerine çekmişti. Daha önce konsolda özelleştirilmiş RDNA 2 mimarisi üzerine kurulu 10,28 TFLOP gücünde 36 CUDA çekirdekli 2,23 GHz hızında çalışan ekran kartının yer alacağı daha önceden açıklanmıştı. Bu ekran kartının RTX teknolojisi ile konsolda nasıl bir oyun deneyimi sunacağı da yine bu etkinlikte açıklanacak.

PS5 Tanıtımı

Yeni nesil oyunların da tanıtılıp sergileneceği bu etkinliği buradan izleyebilirsiniz. Etkinlik saati yaklaştığında PlayStation’ın canlı yayın başlatacağını bir kez daha belirtelim.

PlayStation 5 teknik özellikleri

  • İşlemci: 8 çekirdekli 3.5 GHz hızında çalışan AMD Zen 2 mimarili işlemci
  • GPU:  Özelleştirilmiş RDNA 2 mimarisi üzerine kurulu 10,28 TFLOP gücünde 36 CUDA çekirdekli 2,23 GHz hızında çalışan ekran kartı
  • RAM: 16 GB GDDR6 RAM
  • RAM bant genişliği: 448 GB/sn
  • Dahili depolama birimi: 825 GB özelleştirilmiş SSD
  • Artırılabilir hafıza: NVMe SSD Slotu

İlgili Haberler

Sony Playstation 5 Konsol Oyunlarını Açıklayacak!

Bloodborne PlayStation 5 için gelebilir!

Sony CEO’su Playstation 5 Fiyat Stratejisini Açıkladı

PlayStation 5 ve PlayStation 4 Hız Karşılaştırması: Sony Oyun Dünyasında Deprem Yaratacak


CEVAP VER