Tanıtımına Günler Kalan Realme 9 Serisi Yakında Türkiye’de!

Realme 9

Realme 9 serisinin önümüzdeki günlerde tanıtılması bekleniyor. İşte Türkiye’ye de gelecek yeni modelin fiyatı ve özellikleri.

Oppo’nun yan markası Realme, bir süredir ülkemizde resmi olarak hizmet veriyor. Gerek giriş-orta segment modelleriyle, gerek amiral gemisi modelleri ile ilgi gören markalar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Son yıllarda Realme tarafından küresel pazarda satışa sunulan neredeyse çoğu modelin Türkiye’ye de geldiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden yakın tarihte tanıtılması beklenen Realm­e 9 serisinin de Türkiye’ye de giriş yapması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen etkinlikte, hem Rea­lme 9 serisine ait akıllı telefonlar, hem de uzun süredir beklenen uygun fiyatlı Realm­e tablet karşımıza çıkacak. Tablet hakkında henüz ortaya çıkan bir sızıntı olmasa da, akıllı telefonların Türkiye’ye giriş yapacağına dair söylentiler mevcut. İşte önümüzdeki günlerde tanıtılacak Realme 9 ve Realme 9 5G modelleri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Tanıtımına Günler Kalan Realme 9 Serisi Yakında Türkiye’de!

gerçek 9

12 Mayıs tarihinde gerçekleşecek etkinlikte Realme, yeni modellerini piyasaya sürecek. Realme 9, Realme 9 5G ve Realme Pad Mini modellerinin, söz konusu etkinlikte tanıtılacağını belirtelim. Tabletin Türkiye ihtimali henüz belirsiz. Fakat Relame 9 ve 5G versionunun Türkiye’ye geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ülkemizde son yıllarda 5G dedikoduları arttığı için çoğu marka, 5G destekli akıllı telefonlarını Türkiye’ye getiriyor. Bu yüzden seriye ait iki modelin de Türkiye’ye geleceğini belirtelim. Muhtemelen serinin 4G versiyonu daha uygun fiyata sahip olacaktır.

Sızdırılan ilk ayrıntılara baktığımızda, Realme 9 4G modelinin Snapdragon 680 yongasına sahip olduğunu görmekteyiz. 90 Hz tazeleme oranına sahip ekran ile bizleri karşılayacak model, 5000 mAh pil ve 18W hızlı şarj desteğine de sahip olacak. Serinin 5G modelinde ise Dimensity 810 yonga seti bulunduğunu, 90 Hz yenileme hızına sahip ekranın yine bizleri karşıladığını belirtelim. Önümüzdeki günlerde iki yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Z Flip 4 Dikkat Çeken Özellikleri İle Gündemde!

>> Dünya’nın En Güçlü Android Telefonu Liderliğini Koruyor!