Android 12, arayüz görüntüleri yayınlandı: İşte yeni temalar!

Android 12

Yakında kullanıcılara sunulması beklenen Android 12 sürümünün kişiselleştirilebilir arayüz özelliği hakkında görseller yayınlandı.

Android 12 Beta sürümünün yayınlanmasına çok az zaman kaldı diyebiliriz. Henüz Android 11 sürümü bile, destekleyen tüm cihazlara ulaşmamışken Android 12’nin tüm ayrıntıları belli oldu. Güç, performans iyileştirmelerinin anı sıra birçok özellik ile karşımıza çıkacak. Aynı zamanda kişiselleştirilebilir arayüz, değiştirilebilen temalar, Android 12 sürümünde en çok sevilecek özellikler olacak gibi görünüyor. Oyun modu, çift dokunma özelliği, kare kod ile Wi-Fi paylaşımı gibi birçok özellik ile karşımıza çıkması bekleniyor. İşte hakkında çoğu özellik ortaya çıkan Android 12 sürümü hakkında tüm bildiklerimiz.

Android 12, yeni temaları ile karşımızda

Andr­oid 12 sürümünün arayüz görüntüleri Google tarafından paylaşıldı. Paylaşılan bu görüntülerden sonra Android 12 sürümünü bekleyen kullanıcılar daha da heyecanlandı diyebiliriz. Çünkü söz konusu sürüm ile birlikte bildirim paneli dahil bütün ayarların teması değiştiriliyor. Bu sayede telefonunuzun her bölümünü kendinize göre renklendirebileceksiniz.

Android 12

Google, Andr­oid 12 sürümü ile karşımıza çıkacak değiştirilebilir kilit ekranı özelliğini de paylaştı. Paylaşılan görüntülerde alışılagelmişin dışında bir Android kilit ekranı görmekteyiz. Google, And­roid 12 ile gizli özelliklerin de geleceğini açıkladı. Bu gizli özellikler açıldığı takdirde, arayüz, daha da değiştirilebilir olacak. Yani bildirim paneli dahil bütün menülerin renkleri ve temaları değiştirilebilecek.

Android 12

İddialara, göre Androi­d 12 ile birlikte, Oyun Modu özelliği sunulaca­k. XDA developers sızıntısında, Andr­oid 12 ile alakalı yeni görseller yayınlandı. Söz konusu görsellerde yenilenen bir çok yer görüyoruz. Fakat bunlardan en önemlisi oyun modu diyebiliriz. Oyun modu sayesinde oynadığınız ayarlarda daha iyi performans sunulması amaçlanıyor.

Yeni sürümün ne zaman yayınlanacağına dair henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Android 11’in Beta sürümü, geçtiğimiz yılın şubat ayında kullanıcılara sunu­lmuştu. Bu yüzden bir sonraki sürümün de benzer tarihlerde kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Önümüzdeki haftalarda net bir tarih ortaya çıkacaktır. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili haberler

>> YouTube Android kullanıcılarını sevindiren güncelleme: İşte detaylar

>> Şubat 2021 Xbox Game Pass Oyunları Listesi