Realme GT 3 Piyasanın En Güçlü İşlemcisi İle Geliyor

Realme GT Neo 5

Realme GT 3 modeli Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile görüldü. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Son zamanlarda akıllı telefonlara farklı özelliklerin ve farklı teknolojilerin eklendiğini biliyoruz. Fakat bu özelliklerin sürdürülebilir olması kullanıcıların en temel amacı. Örneğin çok iyi fotoğraf çeken bir telefonun şarj ömrü çok kısa sürerse kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen bir model olacaktır. Bu yüzden çoğu teknolojinin uzun şarj ömrüne sahip bir telefondan geçeceğini söyleyebiliriz. Çoğu teknoloji devi, uzun süreli telefon kullanımının büyük bataryadan geçeceğini düşünerek devasa bataryaya sahip telefonlar ile karşımıza çıktı. Fakat bir telefonun büyük bataryaya sahip olması beraberinde dezavantajları getirdi. Genellikle büyük bataryalı telefonların, batarya dışındaki özelliklerinin pek de iyi olmadığını gözlemledik.

Son yıllarda ise büyük bataryadan ziyade hızlı şarj özelliğinin uzun süreli telefon kullanımı hususunda daha verimli olacağı saptandı. Yakında Realme tarafından piyasaya sürülmesi beklenen GT 3 modelinin tanıtım tarihi belli oldu. Bazı ayrıntılarına şahit olduğumuz modelin tanıtım tarihi Realme tarafından kesinleştirildi. Aynı zamanda söz konusu modelin Qualcomm imzası taşıyan, henüz tanıtılmamış fakat yakında tanıtılması beklenen Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip olacağı da iddia ediliyor. İşte ayrıntılar.

Realme GT 3 Piyasanın En Güçlü İşlemcisi İle Geliyor

Realme GT 3 modelinin bu yılın sonunda piyasaya sürüleceğine dair sızıntılar mevcuttu. 2023’ün son çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen yepyeni Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin de Realme GT 3 modelinde kullanılacağına dair sızıntılar mevcut.. Henüz hakkında bir bilgiye sahip olmadığımız yonga seti, bu ayın başlarında Geekbench 5’te görüldü. 1930 tek çekirdek puanı ve 6236 çok çekirdek puanına sahip olduğunu belirtelim.

Realme GT 3

Snapdragon 8 Gen 2, 4nm’lik bir çip olsa da, TSMC’nin yakında çıkacak olan SD8 Gen 3 yongası 3 nm üretim sürecinden geçecek. İlgili bir haberde, Realme’nin Çin pazarı için Realme GT Neo 5’in küçültülmüş bir versiyonu üzerinde çalıştığı söyleniyor. Küresel pazar için geçici olarak Realme GT Neo 5 SE olarak adlandırılan cihaz, AnTuTu kıyaslamasında 1.029.731 puan aldı. SE varyantının yaklaşmakta olan Snapdragon 7 Plus Gen 1 yonga setinden güç alacağı söylense de, bununla ilgili bir kelime yok. Önümüzdeki günlerde b u yılın sonunda tanıtılması beklenen Realme GT 3 modeli hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Evim Yuvan Olsun! Düşük Fiyata ya da Ücretsiz Kiralık Ev Kampanyası!