Redmi A1 sızdırıldı: Daha Ucuz Telefon Yok!

Redmi A1

Önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen Türkiye ihtimali Redmi A1 modelinin teknik özellikleri belli oldu. İşte uygun fiyatlı yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi’nin alt markası Redmi’nin her segment akıllı telefonlar ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Fakat genellikle Redmi tarafından piyasaya sürülen akıllı telefonların bir hayli uygun fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle giriş segment akıllı telefonlarda rakiplerini kıskandıracak özellikleriyle gelse dahi bu özellikleri uygun fiyattan satışa sunduğu için tercih edilen markalar arasında yer alıyor. 6 Eylül tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen Redmi A1 modeli hakkında birçok detay ortaya çıktı. İşte tasarımı ve teknik özellikleri belli olan Türkiye’ye de geleceğine dair sızıntılar ortaya çıkan yeni model hakkında tüm detaylar.

Redmi A1

Redmi A1 sızdırıldı: Daha Ucuz Telefon Yok!

Redmi A1

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılı incelediğimiz zaman arka panelinde ikili kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Bununla beraber ortaya çıkan görselleri incelediğimizde söz konusu modelin, yeşil, mavi ve siyah olmak üzere 3 farklı renk ile geleceğini de belirtelim. Ekran tarafına baktığımızda 6.5 içlik 720p çözünürlüğüne sahip LCD panel karşımıza çıkıyor. Bununla beraber bu modelde MediaTek tarafından geliştirilen Helio A22 işlemcisi bizleri karşılayacak. 2 GB ve 3 GB RAM olmak üzere iki farklı varyant ile geleceği düşünülen modelin depolama alanında ise 32 GB‘lık bir kapasiteye sahip olması bekleniyor.

Bununla beraber bu kapasiteyi yetersiz bulanlar için Micro SD kart girişi de bizleri karşılayacak. Pil tarafına baktığımızda ise 5000 mAh’lik pile sahip olması beklenen model, bu pil desteklemek için ise 10W hızlı şarja sahip. Kamera tarafına baktığımızda ise 8 MP ve 2 MP olmak üzere ilgili arka kamera ile geleceğine dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Redmi A1 modelinin ön kamerasına baktığımızda da 5 MP kameraya sahip olacağı iddia ediliyor. Giriş segment bir akıllı telefon olduğu için Redmi A1 modelinin ülkemize de giriş yapması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali üzerine yeni sızıntılar ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Oppo A17 Giriş Segmentte Rakip Tanımayacak!