Redmi AirDots 3 hakkında ilk ayrıntılar belli oldu!

Redmi AirDots 3

Redmi AirDots 3 hakkında ilk detaylar geldi. Uygun fiyata yüksek performans sunan AirDots serisinin yeni modeli hakkında işte ilk detaylar.

Bildiğiniz üzere Xiaomi’nin alt markası Redmi, piyasaya sürdüğü TWS kulaklığı ile bir hayli seviliyor. AirDots veya diğer adı ile EarBuds serisi, uygun fiyata yüksek performans sunan kablosuz kulaklık olarak biliniyor. Bunun yanı sıra, kullanılabilirlik açısından da oldukça konforlu olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu serinin AirDots 2 modeli, ülkemizde bir hayli ilgi gördü. Bu tercihin en büyük sebebinin, uygun fiyata yüksek performans sunması diyebiliriz. AirDots 2 modelinden sonra uzun süre serinin yeni modeli hakkında bir sızıntı karşımıza çıkmamıştı. Sonunda AirDots 3, Redmi K40 serisinin tanıtıldığı etkinlikte karşımıza çıktı. Yeni özellikler eklenen model, kullanıcıları heyecanlandırdı. İşte ilk ayrıntılar.

Cihazın, etkinlikte sunulan görsellerini incelediğimizde, tasarım olarak önemli ölçüde değişikliğe sahip olmadığını görüyoruz. Fakat serinin yeni modelinde yeni özellikler eklendiğini, ve bu özelliklerin kullanımı önemli derece etkileyeceğini belirtelim.

Redmi AirDots 3 neler sunuyor

Redmi AirDots 3, QCC3040 yonga seti ile karşımıza çıkıyor. Bunun yarı sıra, serinin bir önceki modelinde bulunan Bluetooth 5.0 desteğinin, 5.2 olarak güncellendiği de görülüyor. Bu sayede yeni model daha hızlı aktarım sağlayabilece­k. Ve bağlantı hızında önemli derecede bir artış yaşanaca­k.

Redmi AirDots 3

AirDots 3, tek şarj ile 7 saate varan kesintisiz müzik dinlemeyi vadediyor. 30 saate kadar dinlemeyi sağlayan kutusu ise 600 mAh pil kapasitesine sahip.

Redmi AirDots 3

Cihazın tasarımını incelediğimizde, kulaklıklarda bulunan bir mikrofon dikkatimizi çekiyor. Söz konusu mikrofon sayesinde ortamdaki gürültünün en aza indirgenmesi amaçlanıyor. Serinin daha önceki modellerinde ortamdaki tüm sesi allığı için telefon görüşmesi dahi zor yapılıyordu. Muhtemelen bu model ile birlikte söz konusu sorun çözülecektir. Serinin önceki modeline ilaveten eklenen en önemli özelliğin ise dokunmatik tuşlar olduğunu söyleyebiliriz. Daha önceki modellerde basmatik bir yapıda olan kulaklıklar, artık dokunmatik yapıya sahip olaca­k.

Cihazın fiyata baktığımızda yaklaşık 30 dolar değerinde satıldığını görüyoruz. Önceki modellere kıyasla herhangi bir artış söz konusu değil. Bu yüzden ülkemizde satıldığı takdirde, önceki modeller ile benzer fiyata sahip olacaktır. 4 Mart’ta resmi olarak tanıtılacak cihazın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Elektrikli Otomobil Geliştirebilir: Yeni Bir Tesla Mı Doğuyor!

>> Redmi Note 10 Pro kanlı canlı görüntülendi!