Redmi Note 12 ile Gelecek İşlemci Belli Oldu: İşte Detaylar!

Redmi Note 12

MediaTek tarafından yakında tanıtılması beklenen işlemcinin, Redmi Note 12 modeli ile geleceği kesinleşti. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Ülkemizde son 2 yılda artan dolar kuru ve artan vergiler sebebiyle orta segment akıllı telefonlara olan ilgi artmış durumda. Bu orta segment akıllı telefon modellerine ilaç gibi gelen Redmi Note serisi, son yıllardaki en çok ilgi gören cihazlar arasında adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Redmi Note serisi yıllardır orta segmentin kralı olarak anılan bir seri. Özellikle Yakın zamanda ülkemizde de satışa sunulan Redmi Note 11 serisinin uygun fiyatı ve 4G ve 5G destekli seçenekleri ile ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Henüz Redmi Note 11 serisi modellerinin ülkemizde yeni yeni satışa sunulmaya başlarken, Redmi Note 12 modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Kullanılacağı kullanıcı işlemci ortaya çıkan Redmi Note 12 modeli hakkında işte ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Redmi Note 12 ile Gelecek İşlemci Belli Oldu: İşte Detaylar!

Redmi Note 12

MediaTek’in orta üst segmentte karşımıza çıkardığı Dimensity 1200 yongasının güçlü modellerde sıklıkla yer verildiğini biliyoruz. Yakın zamanda MediaTek Dimensity 1300 yongasında resmi olarak duyurulaca­k. 5G destekli modellerde kullanılaca­k işlemcinin bir hayli güçlü olduğunu söyleyebiliri­z. 6nm üretim sürecinden geçe­n işlemci, performans anlamında beklenend­e­n fazlasını verebil­ir. Çünkü 6nm olduğu için transistörler arası mesafe minimuma indirgenm­iş durumda. Bu da, enerji tüketim tüketimini minimize ederken performansı maksimize edecek.

İşlemcinin özelliklerine baktığımızda ise kamera tarafında 200 MP’e kadar sensörleri desteklediğini görüyoruz. Bununla beraber 4K video çekmek de bu işlemci sayesinde çok kolay olacak. 16GB RAM desteğine sahip olan yonga seti UFS 3.1 desteğine de sahip olacak. Söz konusu işlemci kullanaca­k olan ilk modellerin OnePlus Nord 2T ve Redmi Note 12 olması bekleniy­or. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen modeller hakkında ortaya çıkan ayrıntılar bu kadar. Önümüzdeki günlerde orta üst segmente hitap eden Redmi Note 12 serisi hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Bununla beraber Dimensity 1300 yongasını kullanac­ak modeller yelpazesi de genişleyecek­tir. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Ülkemize de Gelecek Xiaomi 12 Lite Uygun Fiyata Sahip Olabilir!

>> Uygun Fiyatlı vivo Y21G Türkiye Yolcusu: İşte Detaylar!