Xiaomi Elektrikli Otomobil Yolda: Patent Bilgileri Sızdırıldı!

Xiaomi Elektrikli Otomobil

Xiaomi elektrikli otomobil ile alakalı yeni gelişmeler yaşandı. İşte Xiaomi tarafından alınan patent ve araç hakkında ilk sızıntılar.

Geçtiğimiz aylarda teknoloji devlerinin elektrikli otomobil işine gireceğine dair birçok haber ortaya çıkmıştı. Hatta elektrikli otomobil ile en çok anılan marka Apple oldu. Apple’ın geçtiğimiz aylarda birçok marka ile iş birliği yapacağına dair de haberler duymuştuk. 2025 yılında yollara çıkması beklenen Apple’ın elektrikli aracı hakkında henüz sızdırılan bir bilgi bulunmuyor. Henüz Apple’a rakip olarak gösterilemese de Xiaomi’nin teknoloji dünyasında son yıllarda kazanmış olduğu ivmenin tartışılamaz bir gerçek olduğunu söyleyebiliriz. Hatta bazı kullanıcılar Xiaomi’yi, gelecek yıllardaki Apple’ın en büyük tehdidi olarak görüyor. Apple’dan elektrikli araba haberi gelmesinden aylar sonra Xiaomi’den de benzer bir haber geldi. Xiaomi de elektrikli araba işine giriyor.

Henüz araç için konuşmak erken olsa da Xiaomi tarafından alınan patent, kullanıcıları bir kez daha heyecanlandırdı. Elektrikli arabalar için tasarlanmış geniş açılı kamera modülü için patent alan Xiaomi’nin, bu teknoloji, kendi imzasını taşıyan araçlarında kullanması bekleniyor. İşte detaylar.

Xiaomi Elektrikli Otomobil Yolda: Patent Bilgileri Sızdırıldı!

Xiaomi Elektrikli Otomobil

Xiaomi elektrikli otomobil hakkında bazı sızıntılarını olduğunu söylemiştik. Fakat aracın çıkış tarihi hakkında bir sızıntı bulunmuyor. Patent belgelerini incelediğimizde SUV veya sedan tasarımına sahip olacak bir elektrikli aracın geldiğini söyleyebiliriz. Bununla beraber araçta kullanılaca­k geniş açılı kamera modüllerinin de bazı detayları ortaya çıktı. Çin’in patent platformunda ortaya çıka­n belgelere göre kamera sisteminde geniş açılı lensler kullanılaca­k. Bununla beraber Xiaomi elektrikli otomobilin, rakiplerine göre daha iyi bir menzile sahip olması bekleniy­or.

Xiaomi Elektrikli Otomobil

Patent belgelerine göre yan aynalarında, 360 kameraların da olması bekleniyo­r. Tasarım hakkında henüz ortaya çıkan bir detay olmasa da aracın önünün aerodinamik bir tasarıma ve şık yapıya sahip olacağı sızdırıld­ı. Aynı zamanda patenti alınan kameraların, cihazın her yerine konumlandırılma­sı ve sürüş esnasında aracın tam görünümünü kullanıcıları sunmayı amaçlanm­ası bekleniy­or.

Xiaomi’nin elektrikli aracı için aldığı 800’den fazla patenti olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni aracın ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Elektrikli Otomobil Bataryalarının Ömrü Bakın Ne Kadar? Tahmin Ettiğinizden Az

>> Elon Musk Twitter İyileştirmeleri Yapacak: Resmi Olarak Yönetici Oldu