Ülkemize de Gelecek Xiaomi 12 Lite Uygun Fiyata Sahip Olabilir!

Xiaomi 12 Lite hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte ülkemizde de satışa sunulacak serinin uygun modelinin öne çıkan özellikleri.

Bildiğiniz üzere Xiaomi’nin henüz piyasaya sürmediği akıllı telefonlar MIUI kodları üzerinden sızdırılabiliyor. Bununla beraber yeni modelin bazı teknik özellikleri de ortaya çıkıyor. Xiaomi 12 serisinin en uygun fiyatlı modeli olarak piyasaya sürülmesi beklenen Lite versiyonu hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Söz konusu modelin teknik özellikleri ve fiyatı hakkında da bazı sızıntılar mevcut. Ayrıca yeni modeli serinin en uygun fiyatlı modeli olarak piyasaya sürüleceği için ülkemizde de satışa sunulması muhtemel. Bununla beraber cihazın kamera detayları dahil çoğu teknik özelliği de ortaya çıkmış durumda. İşte tanıtımına az bir süre kaldığı iddia edilen Xiaomi 12 serisinin uygun fiyatlı üyesine ait ortaya çıkan haberler.

Ülkemize de Gelecek Xiaomi 12 Lite Uygun Fiyata Sahip Olabilir!

Xiaomi 12 Lite

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 12 lite hakkında bazı detaylar ortaya çıkmıştı. FCC listelerinde görülen yeni modelin Qualcomm imzalı Snapdragon 778G yonga setine sahip olacağı ortaya çıktı. 8 GB RAM’e sahip olan Lite modeli Android 12 tabanlı MIUI 13 ile gelecek. İşlemci tarafında karşımıza çıkan Snapdragon 778G yongasının, performans odaklı olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki bu işlemciyi desteklemek için ise 8 GB RAM de bulunuyor.

Xiaomi 12 Lite

Xiaomi 12 ve 12 Pro’da, Snapdragon 8 Gen1 yongası bulunuyorken, 12X modelinde Snapdragon 870 bulunuyordu. Fakat serinin Lite modeli, diğer modellere nazaran biraz daha uygun fiyata sahip olacağı için, orta segment bir model olarak karşımıza çıkacak. Yani Xiaomi 12, 12 Pro ve 12X modelleri üst segmente hitap ediyorken Lite modeli, orta seviyede karşımıza çıkıyor.

Tasarım detayları ortaya çıkan modelin kamera tarafında ise 64 MP’lik kameraya sahip olacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda diğer iki kamera, ultra geniş ve makro olarak sunulacak. Serinin önceki modellerinin Lite versiyonu Türkiye’ye geldiği için Xiaomi 12 Lite modelinin de Türkiye geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Hatta önümüzdeki haftalarda lansmanın gerçekleşmesi de bekleniyor. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy M53 5G Duyuruldu: 120 Hz Ekran Ve Daha Fazlası!

>> Honor 100W Kablosuz Şarj Teknolojisi Sayesinde Her Şey Daha Kolay Olacak!