Redmi K50 Serisi MediaTek’in Canavar İşlemcisi İle Gelecek: İşte Detaylar!

Redmi K50

 Redmi K50 serisi ile tanıtılacak olan modeller hakkında çoğu teknik detay belli oldu. İşte ülkemizde de satışa sunulacağına dair söylentiler olan yeni modeller hakkında tüm detaylar.

Redmi K50, Mart ayında bizlerle birlikte olacak. Bu telefonun zaten geleceği biliniyordu, ancak çıkış dönemine dair bir bilgi yoktu. Bugün, Weibo’daki resmi hesap üzerinden bilgiler paylaşan Xiaomi, yeni akıllı telefonun Mart itibarıyla görücüye çıkacağını doğruladı.

Redmi K50 özellikleri ile ilgili henüz elimizde pek bilgi yok, ancak mevcut bilgilerin dahi heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin bu telefonlar MediaTek’in en güncel ve en güçlü yonga setleri ile gelecek. Ayrıca yeni modelde karşımıza çıkacak olan şarj teknolojisi ile alakalı da sızıntılar mevcut. Çin’in sertifikasyon kuruluşlarında görülen K50 modeline ilişkin bazı detaylar ortaya çıktı.

Redmi K50 Serisi MediaTek’in Canavar İşlemcisi İle Gelecek: İşte Detaylar!

Redmi K50

17 Mart tarihinde gelmesi beklenen Redmi K50 serisi ile birlikte 3 modelin bizleri karşılaması bekleniyor. Bu modeller, Redmi K50, K50 Pro ve PRo+ olarak sunulacak. Bununla beraber artık yeni modelin tanıtılması günler kaldığı için, marka tarafından da açıklanan bazı özellikler mevcut. Redmi’nin günden güne açıkladığı her bir özellik ise kullanıcıları heyecanlandıracak nitelikte.

Geçtiğimiz günlerde yeni serinin MediaTek yapımı işlemciler ile geleceği kesinleşmişti. Redmi K50 Pro, MediaTek’in Dimensity 8100 işlemcisini kullanacakken, Pro Plus modeli ise MediaTek’in en güçlü işlemcilerinden biri olan Dimensity 9000’i kullanacak. Tayvan’lı şirketin en güçlü işlemcisi olan bilinen yonga seti, en çok tercih edilen, en güçlü ve uygun fiyatlı modellerde kullanılan bir yonga seti olarak karşımıza çıkıyor.

Muhtemelen Redmi K50, diğer üst segment modellere göre daha uygun fiyattan sunulacaktır. Halihazırda geçtiğimiz yıllarda Redmi K serisine ait tanıtılan modeller, ülkemize resmi olarak giriş yapmamıştı. Fakat bazı kaynaklar, artık Redmi K serisine ait modellerin de Türkiye’ye giriş yapacağını iddia ediyor. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Apple iOS 15.4 Ne Zaman Geliyor, Hangi Özellikleri Sunuyor?

>> Kimler Daha Çok Para Harcıyor? Android Kullanıcıları Mı Yoksa iOS Kullanıcıları Mı?