Samsung Galaxy Note serisi geri dönüyor: Hem de farklı isimle!

Galaxy Note serisi

İki yıldır karşımıza çıkmayan Galaxy Note serisi geri dönüyor. İşte Galaxy S serisi ile karşımıza çıkacak olan S Pen destekli model hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarına olan ilginin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Özellikle en son piyasaya sürülen amiral gemisi S21 serisinin Snapdragon 888 işlemciye sahip olması, söz konusu modellerin tercih edilmesinde en büyük etken oldu. Çünkü halihazırda en güçlü Android işlemcisinin Snapdragon 888 ve 888 Plus yonga setleri olduğunu söyleyebiliriz. Yakında tanıtılacak olan Galaxy S22 serisi hakkında birçok bilgi bugüne kadar paylaşmıştık. Bugün ise serinin Ultra modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte tasarım detayları ortaya çıkan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Samsung Galaxy Note serisi geri dönüyor: Hem de farklı isimle!

İki yıldır Galaxy Note serisine ait herhangi bir modelin kullanıcılara sunulmamış olması, Samsung Note serisi sevenlerini oldukçta üzdü. Note serisini Note serisi yapan önemli tasarım detayları ve en önemli S Pen desteği, kullanıcıların en çok aradığı özelliklerden biri oldu. Samsung ise katlanabilir Z Fold 3 modelinde ve S21 Ultra modelinde S Pen desteğini kullanıcılara sunmuştu. Fakat geçmişte karşımıza çıkan Note serisi modellerinde kullanıcıların alışık olduğu S Pen özeli yuvası, iki modelde de bulunmuyordu.

Galaxy Note serisi

Yakında karşımıza çıkacak olan Galaxy S22 Ultra modelinin ortaya çıkan ilk detaylarını incelediğimizde, Galaxy Note serisi modellerine benzeyen köşeli bir yapının bzileri karşıladığını söyleyebiliriz. Bunun dışında yeni model ile kullanıcılara sunulması beklenen bir diğer özellik ise S Pen desteği. Artık kulalnıcılari Note serisi model kullanır gibi S22 Ultra modelini kullanabilecek.

Genellikle Galay S serisi ile karşımıza çıkan yeniliklerin, Note serisi modelleri ile devam ettiğini görmekteydik. Örneğin Samsung Galaxy S serisinin yeni modelinde herhangi bir kamera teknolojisi tanıtıldığında, aynı yıl piyasaya sürülen Note modelinde aynı kamera karşımıza çıkar idi. Fakat Samsung, yıllardır Note serisi modeli ile karşımıza çıkmadığı için, sevenlerinin gönlünü almak için olmalı, yenilenmiş kamera özellikleri ile karşımıza çıkacak. Bununla beraber işlemci tarafında da, Samsung modelleri arasında en güçlü işlemciye sahip olan model olacak.

Arka tarafta 108 MP ana kamera bizleri karşılıyor. Bunun yanı sıra 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 12 MP 3x telefoto kamera bulunuyor. Aynı zamanda bu kameraları 12 MP çözünürlüğünde 10X periscope lensi eşlik ediyor. Bu kameralarda Optik İmaj Sabitleyici desteğinin bulunacağı da ortaya çıkan bilgiler arasında.