Samsung Galaxy S21 FE kanlı canlı görüntülendi: Sonunda geliyor

galaxy s21 fe
Samsung’un uzun süredir beklenen Galaxy S21 FE modeli kanlı canlı görüntülendi. İşte uygun fiyatlı S21 serisi modelinin ortaya çıkan özellikleri.
Geçtiğimiz aylarda Samsung’un amiral gemisi serisi Galaxy S21 ailesi tanıtıldı. Bu seri ile tanıtılan, Gala­xy S21, Galaxy S21 Plus ve Gala­xy S21 Ultra modelleri bir hayli ilgi gördü diyebiliriz. Serinin fiyatlarına baktığımızda ise, serinin bir önceki ailesi olan Galaxy S20 ile aynı fiyat etiketine sahip oldular. Fakat ülkemizde, geçen seneden bu zamana kadar artan kur değerleri ve eklenen vergilerden dolayı geçen seneye göre çok daha pahalıya piyasaya sürüldüğünü söyleyebiliriz. Bu yüzden tüketiciler tarafından Galaxy S21 modellerini uygun fiyattan alma isteği oluştu. Samsung’da Gal­axy S21 ailesine ait uygun fiyat etiketine sahip bir modelin piyasaya sürüleceğinin müjdesini vermişti.

Samsung Galaxy S21 FE kanlı canlı görüntülendi: Sonunda geliyor

Galaxy S21 Türkiye

Genellikle amiral gemisi serisine ait bir model satın almak isteyenler, fakat daha uygun bir fiyattan bu isteğini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için tercih edilmesi beklenen Galaxy S21 FE modelinin yakında piyasaya sürüleceğine dair iddialar mevcuttu. Çip sıkıntısı nedeni ile sürekli piyasaya sürülme tarihi ertelenen model, bir kez daha ertelendi. Üretimi iptal edilen modelin yakın zamanda piyasaya sürülmeyeceği düşünülüyordu. Sonunda yeni modelin tanıtım tarihine ilişkin sızıntılar gerçekleşti. Bununla birlikte yeni modelin görselleri de sızdırıldı
S21 serisine benzer bir tasarım yapısına sahip olan modelin dikey konumlandırılmış bir kamera kurulumu ile bizleri karşıladığı görmekteyiz. bununla beraber ekran tarafında 6.4 inçlik AMOLED bir panele sahip olacak modelin 120 Hz tazeleme oranı ile kullanıcıları karşılaması bekleniyor. Bununla birlikte 25W hızlı şarj ile kullanıcıları karşılayacak.
GeekBench’de Snapdragon 888 işlemcisi ile günceme gelen Galaxy S21 FE modelinin Türkiye’de satılacak olan versiyonunda Exynos 2100 işlemcisi kullanılacak. İddialara göre söz konusu modelde Exynos 2100 işlemcisi bulunuyor. Söz konusu işlemcinin her ne kadar Samsung’un en iyi işlemcisi olduğu biliniyor olsa da, Snapdragon 888 kadar iyi olmadığı kesin.