Samsung Uzun Süredir Beklenen Özelliği Getiriyor!

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S serisi için uzun süredir beklenen özellikle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte yeni seri hakkında tüm detaylar.

Samsung Galaxy S23 serisinin önümüzdeki aylarda tanıtılacağını biliyoruz. 1 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan UnPacked etkinliği ile birlikte tanıtılacak olan Galaxy S23, S23 Plus ve S23 Ultra modelleri hakkında birçok detay ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıllarda tanıtılan Samsung Galaxy S serisi modellerindeki en büyük sorun pil kapasitesiydi. Özellikle baz model olarak adlandırdığımız serinin en ucuz modelinde genellikle pil sorunları yaşanıyordu.

Çünkü daha küçük ekran kullanıldığı için pil tarafında daha çok sorunlar yaşanıyordu. Fakat iddialara göre Sams­ung Galaxy S23 modeli için daha büyük pil ve geliştirilmiş bir ekran ile karşımıza çıkacak. Kullanıcıların kompakt bir telefonda yaşadığı en büyük sorun olan pil sorununa büyük ölçüde çözüm getirecek olan Samsung, bu sayede Galaxy S23 modelinin serinin diğer modellerine göre daha çok tercih edilmesini sağlayacak.

Samsung Uzun Süredir Beklenen Özelliği Getiriyor!

Bununla beraber ekran tarafında da yeni sızıntılar mevcut. İddialara göre Galaxy S23 ve S23 Plus modeli, 1750 nit’e kadar parlaklık sunan bir ekran paneliyle gelecek. Ayrıca serinin geçtiğimiz yıl tanıtılan S22 ve S22 Plus modellerinin parlaklıklarına baktığımız zaman 1300 nit’lik bir ekran parlaklığı karşımıza çıkıyordu. Fakat burada 450 nit’lik bir farkın olduğunu söyleyelim.

Samsung

Serinin Ultra modelinde ise 2000 nit’lik muhteşem bir ekranın bizlere karşılaması bekleniyor. İddialara göre Sam­sung Galaxy S23 modeli 3900 mAh bir pil ile gelirken, S23 Plus ise 4700 mAh bir pile sahip olacak. Bununla beraber Galaxy S23, 25W hızlı şarj ile geliyor. Serinin Plus modeli 45W hızlı şarja sahip olacak.

Pil ve ekran tarafındaki genel değişiklikleri değerlendirdiğimiz zaman, artık baz modellerin daha çok tercih edildiği bir S serisi görebiliriz. Çünkü geçtiğimiz yıl tanıtılan Galaxy S22 modeli üzerinden bir yorumlama yapacak olursak, kullanıcıların en çok şikayet ettiği konu pil ömrüydü. Samsung ise 1 Şubat tarihinde tanıtılacak S23 modeli ile bu sorunun üstesinden gelebilecek gibi görünüyor. Önümüzdeki aylarda yeni seri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S22 FE Yolda: FE Serisi Geri Dönüyor!