Samsung Galaxy S22 serisi, sızdırılan şarj hızı ile hayal kırıklığına uğrattı!

Galaxy S22 şarj

Samsung Galaxy S22 serisi, şarj hızı ile gündemde. Ortaya çıkan sızıntılara göre beklentilerin altında kaldığını söyleyebiliriz. İşte detaylar.

.

Akıllı telefon sektöründe, bir çok dev, yeni modelleri ile yarışa girdiler. Kullanıcıların, bir akıllı telefonda aradığı en temel özellik ise şarj hızı. Çoğu dev marka şarj sorununu, büyük batarya ile çözmeye çalıştılar. Fakat bir süre sonra söz konusu modellerin batarya ömrü beklendiği gibi uzun kalmadı. Daha sonrasında çoğu markadan hızlı şarj adaptörleri görmeye başladık. Hatta Apple, Samsung gibi devler, amiral gemisi modellerinin kutusunun içinde bu hızlı şarjlı adaptörü sunmadılar. Akıllı telefon sektöründeki dev markaların amiral gemisi modellerinde genellikle yüksek hıza sahip şarj desteği ile karşımıza çıktığına alışığız. Fakat yakında kullanıcılara sunulacak olan Galaxy S22 serisi modelinin sunduğu şarj hızı beklentilerin altında kaldı. Ayrıca cihazların kutusundan şarj cihazı çıkmayacak olması da cabası.

Samsung Galaxy S22 serisi, sızdırılan şarj hızı ile hayal kırıklığına uğrattı!

Galaxy S22 şarj

Son zamanlarda akıllı telefon serisinde 100W’a kadar çıkan şarj güçleri ile karşı karşıyaydık. Fakat S22 serisi ile karşımıza çıkacak olan şarj gücünün rakiplerine göre yetersiz olduğunu söyleyebiliriz. Çinli markaların orta segment akıllı telefonlarda bile 67W hızlı şarj desteği sunulurken Samsung S22 serisinde 25W hızlı şarj desteğinin bulunacak olması, rakipleri ile kıyasladığımızda çok büyük bir dezavantaj olarak karşımıza çıkıyor.

İddialara göre yeni model 108 megapiksel değerinde kameraya sahip olacak. S21 serisi ile birlikte karşımıza çıkan sosyal ISOCELL HM3 sensörünün yenilenmiş versiyonu olarak karşımıza çıkacak yeni lens 108 megapiksel çözünürlüğe sahip olacak. IceUniverse gibi güvenilir kaynaklar ise bazı belgeler ile Yeni modelin 108 megapiksel ana kameraya sahip olacağına dair paylaşımlarda bulundu.

Galaxy S22 ve S22 Plus modellerinde 50 MP değerinde ana kamera bulunacak. Batarya tarafında ise, S22, 3.700 mAh, Plus, 4.600 mAh, S22 Ultra ise 5.000 mAh devasa batarya ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni modeller hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Daha fazlası için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> iOS 15 Kullanımı Beklentilerin Çok Altında Kaldı: Apple Yeni Yol Haritası Belirleyecek

>> Araçlarda ÖTV Fiyatlarını İndirmeyen Bayilere Ceza Gelebilir: Bakanlık Denetimlere Başladı

. . . . .