İşte Bu Haftanın Akıllı Telefon Haberleri (5 Ekim-12 Ekim)

Samsung yeni fabrikası

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere ve sızıntılara şahit olduk. İşte bu haftanın akıllı telefon haberleri.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

İşte Bu Haftanın Akıllı Telefon Haberleri (5 Ekim-12 Ekim)

Apple A15 yonga seti performans testlerinden tam not aldı: Android’liler üzgün!

Apple A15

Anandtech isimli bağımsız bir şirketin yaptığı test sonuçlarını incelediğimizde, A15 yonga setinin, kendisine en yakın rakibinden dahi %62 daha hızlı olduğu görüldü. Hal böyle olunca Apple’ın rakiplerinden işlemci konusunda kat kat iyi olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Xiaomi Mix Fold geliyor: Z Fold serisine en büyük rakip!

Mix Fold

Bildiğiniz üzere Samsung’un Z Fold 3 modelinde ekran altı kamera teknolojisi mevcuttu. Fakat ekran altı kamera ile karşımıza çıkan Fold 3 modelinin bu konuda başarısız olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kameranın olduğu kısma az koyulan piksel olduğu için, rahatsız edici bir yapı mevcuttu. Xiaomi’nin yakında sunulması beklenen Mix Fold modelinde ise, bu ekran altı kamera teknolojisinin rakiplerinden daha iyi olması bekleniyor. Çünkü geçtiğimiz aylarda sızdırılan Mix Fold belgelerinde, ekran altı kamera yapısına daha fazla piksel koyulduğu ortaya çıkmıştı. Muhtemelen ekran altı kamera teknolojisi anlaşılamayacak kadar kusursuz olacaktır.

Oppo A54s sızdırıldı: Orta segmentte kartlar yeniden dağıtılıyor!

Haftanın Akıllı Telefon Haberleri

Yeni modelin ekranına baktığımızda, damla çentikli bir panel tasarımı bizleri karşılıyor. Bu ekranın HD+ çözünürlüğünde olduğunu ve 6.52 inç bir boyuta sahip olduğunu belirtelim. Ekran içi parmak izi okuyucusu, çoğu kullanıcı tarafından sevilen bir özellik. Fakat Oppo, yeni modelinde kilit tuşuna entegre etmeyi tercih etmiş. Bu özelliğin kilit tuşunda kullanılmasının, maliyeti önemli derecede düşürdüğünden dolayı alınmış bir karar olacağı düşünülüyor.

Samsung’un en ucuz 5G telefonu karşımıza çıktı: İşte Galaxy A13 5G

Yeni modelin işlemcisinde MediaTek Dimensity 700 yongasının bizleri karşıladığını görmekteyiz. Söz konusu işlemcinin genel olarak performans testlerini incelediğimizde, gündelik işleri halledebilmek için yeterli düzeyde olduğunu da söylemek mümkün. Ayrıca 4 GB ve 6 GB RAM opsiyonları ile karşımıza çıkacak olan modelin 64 GB  ve 128 GB dahili depolama seçeneklerinin de bulunduğunu belirtelim.

>> iOS 15 Kullanımı Beklentilerin Çok Altında Kaldı: Apple Yeni Yol Haritası Belirleyecek

>> Araçlarda ÖTV Fiyatlarını İndirmeyen Bayilere Ceza Gelebilir: Bakanlık Denetimlere Başladı