Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (27 Aralık 2021-3 Ocak 2022)

Redmi Note 10S Redmi Note 9 Pro

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte haftalık akıllı telefon haberleri ve tüm gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (27 Aralık 2021-3 Ocak 2022)

Xiaomi 12 Ultra, Kamerasıyla Rakiplerini Eleyecek!

Xiaomi 12 Ultra

Cihaz, kamera tarafında kullanıcıları bir hayli memnun edecek özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Söz konusu modelin ana kamerası Samsung’un 50 MP çözünürlüğünde GN5 sensörünü kullanması bekleniyor. Ana kameranın yanı sıra ise 3 kamera daha eklenecek. Bu kameralar da 48 MP çözünürlüğünde. Kameralardan biri ise 120x zoom teknolojisi ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Kameranın yanı sıra ekran tarafında ise ekran altı parmak izi okuyucusu teknolojisinin Xiaomi 12 Ultra modelinde kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra Kanlı Canlı Görüntülendi: Hem de S Pen İle!

Galaxy S22 Ultra

İlk olarak cihazın sızdırılan görsellerini incelediğimizde, aylardır gündemde olan S Pen yuvası sızıntılarının gerçeği yanısttığını görmekteyiz. Bir Note serisi modeli olarak anılacak S22 Ultra modeli, S Pen yuvası ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Ayrıca Z Fold 3 modelinde olduğu gibi S Pen kaleminin ekstradan satışa sunulmayacağını, söz konusu model ile dahili olarak kullanıcılara sunulacağını da belirtelim. Yani her şey tıpkı Note serisi modellerinde olduğu gibi ilerleyecek.

Redmi Note 11S Yakında Geliyor: Fiyat Performans Canavarı!

Redmi Note 11S

Model numarasından anlaşılacağı üzere söz konusu model, farklı depolama ve renk seçenekleri ile karşımıza çıkacak. Fakat bu farklı RAM ve dahili depolama seçeneklerinden ne kadarının ülkemize giriş yapacağı henüz bilinmiyor. Çünkü bazı markaların, yalnızca düşük RAM ve dahili depolama varyantlarının ülkemizde satıldığını biliyoruz. bu yüzden Redmi Note 11S modelinde de böyle bir durum söz konusu olabilir. Serinin önceki modeli 2021 Mart ayında küresel pazarda satışa sunulmuştu. Muhtemelen Redmi Note 11S modeli de önümüzdeki 3-4 ay içerisinde ülkemize giriş yapacaktır.

Oppo A11s Tanıtıldı: Türkiye’de Uygun Fiyata Sahip Olacak

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, diğer Oppo modellerinde görmeye alışık olduğumuz, delikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu ekranın HD+ çözünürlüğüne sahip olduğunu ve 90 Hz tazeleme oranı ile geldiğini de belirtelim. 6,5 inçlik bir boyuta sahip olan modelinin giriş seviyesi bir akıllı telefona göre ince çerçevelere sahip olduğunu söylesek yanlış olmaz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 200 MP Kamera İle Kullanıcıların Karşısına Çıkabilir!

>> Redmi Note 10S, Redmi Note 9 Pro Karşılaştırması: Hangisi Daha İyi!