Samsung Galaxy Watch 4 Sürpriz Bir Özellikle Geliyor

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4 sürpriz bir şekilde yeni özelliklerini açıklıyor. Bunlardan yeni açıklanan bir tanesi büyük dikkat çekmeyi başardı. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Dünyanın en büyük cihaz geliştiricileri içerisinde yer alan Samsung markası her geçen gün farklı özelliklere sahip modelleri kullanıcılara sunuyor. Akıllı telefon alanında ön planda olsa bile yine de akıllı saat konusunda “ben de buradayım” diyor. Yeni tanıtılması beklenen Galaxy Watch 4 modeli bunun en canlı örnekleri içerisinde yer alıyor.

Hatırlayacağınız üzere cihazın EKG gibi bazı özelliklere sahip olacağını söylemiştik. Bu akıllı saat modeli sağlık ekipmanları açısından tam donanımlı olmak istiyor. Hatta tansiyon ölçümü gibi bazı ek özellikler bile içerebilir. Samsung markasının en büyük hedefi bu cihazları sağlık platformu haline getirebilmek. Şimdi de vücut – yağ oranını analiz edebileceği ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Watch 4 yağ oranını gösterecek

Samsung tarafından geliştirilen akıllı saat modelinde biyoelektrik impedans analizi olacak. Bu teknoloji en yeni olanlar içerisinde yer alıyor. Aslına bakacak olursak sistem son derece basit. Cihazlar düşük voltajlı bir elektrik akımı yaratarak bunu vücuda gönderiyor. Vücudun karşı koyduğu dirence göre yağ oranı ortaya çıkarılıyor.

Samsung Galaxy Watch 4

Sadece Samsung değil Apple ve Xiaomi gibi şirketlerin de bu teknoloji için çalıştığı görülüyor. Kısacası aklınıza gelebilecek tüm cihaz üreticileri bu özelliğe büyük önem veriyor. Sadece bunun için üretilen cihazlar bile var. Fakat akıllı telefon geliştiricilerinin böyle bir işin içerisinde yer alması olumlu görülüyor.

Vücudun kemik, kas ve yağ oranı ortaya çıkarılıyor

Ortaya çıkan son detaylara göre elektrik akımı vücuttaki kemik, kas ve yağ oranlarını ortaya çıkarabiliyor. Böylece fitness yapanlar kendi kas oranlarına buradan bakabilecek. Samsung tarafından geliştirilen yeni akıllı saat modeli tüm kullanıcıları düşündü.

Muhtemelen önümüzdeki günlerde şeker ölçümü yapan cihazlar da ortaya çıkacak. Akıllı saat ve sağlık alanları birbirini hiç olmadığı kadar tamamlıyor. Peki siz Samsung Galaxy Watch 4 yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3 modellerinin tanıtım tarihi belli oldu

>> iPhone Health uygulaması sağlık hizmetlerine büyük destek sunacak