Samsung Galaxy Watch 6 Beklenen Özelliği Getiriyor!

Galaxy Watch 6

Samsug Galaxy Watch 6 serisi ile birlikte Watch 5’tew kaybolan bir özellik geri gelebilir. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Samsung’un Galaxy Watch 5 serisi tanıtılmıştı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da seriye ait iki farklı akılı saat tanıtıldı. Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro modelleri. Bu modellerin, genel olarak teknik özellik tarafında serinin önceki modelleri ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat tasarım olarak Watch 4 serisinde ve serinin önceki modellerinde karşımıza çıkan ‘Classic’ adı verilen çarklı tasarımın, Watch 5 serisi ile kullanıcılara veda ettiğini söyleyebiliriz. Watch 4 serisinde çoğu kullanıcının pil konusunda yaşadığı sorunlar bulunuyordu.

Samsung ise Watch 5 serisi ile beraber bu sorunun üstesinden geleceğini iddia etmişti. Watch 5 Pro modelinde her ne kadar yüksek pil kapasitesi karşımıza çıksa da serinin iki modelinde de hemen hemen 2 günlük bir pil ömrü karşımıza çıkmaya devam etti. İddialara göre bu yıl Ağustos ayında tanıtılması beklenen Galaxy Watch 6 serisinde en son Galaxy Watch 4 serisinde ‘Classic’ ismi ile gördüğümüz modellerde karşımıza çıkan çarklı tasarım geri gelecek. Bu şekilde daha kullanışlı olacağını savunan hayranlar Samsung tarafından dinlenmiş olacak ki, geri gelebileceğine dair sızıntılar mevcut. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Samsung Galaxy Watch 6 Beklenen Özelliği Getiriyor!

Dönen fiziksel çerçeve, yakında çıkacak olan Galaxy Watch 6 serisi ile geri dönecek. Ancak bir fark var; sadece Galaxy Watch 6 Pro modeline karşımıza çıkması bekleniyor. Normal Galaxy Watch 6 dijital bir çerçeve ile yetinmek zorunda kalabilir. Bu mutlaka bir dezavantaj değildir. Ancak dönen bir fiziksel çerçevenin otantik hissini tam olarak kopyalayamaz. Daha önce bir Samsung akıllı saat (Galaxy Watch 4) serisi veya daha eski) kullandıysanız, widget’lar, ekranlar ve uygulamalar arasında kolayca gezinmek için dönen çerçeveyi kullanmanın verdiği keyfi takdir edeceksiniz.

Galaxy Watch 6

Özellikle Watch 6 Pro’nun iki boyutta sunulduğu söyleniyor, biri büyük bir saat istemeyenler için yapılmış daha küçük bir boyut. Hatırladığım kadarıyla geçen yıl Galaxy Watch 5 Pro sadece 45 mm çıktı. Raporlar ayrıca Watch 6 Pro’nun mükemmel pil ömrüne odaklanmaya devam edeceğini iddia ediyor. Samsung’un Galaxy Watch 6 serisini ne zaman piyasaya sürmeyi planladığından emin değiliz, bu yılın ikinci yarısında yeni katlanabilir akıllı telefonların yanı sıra giyilebilir cihazları da tanıtabilir.

İlgili Haberler

>> iOS 16.4 Özellikleri! Siz de Deneyebilirsiniz!