Samsung Yeni Tabletleri Büyük Tehlike Altında: Çip Krizi Vurdu

Galaxy Tab S8

Samsung yeni tabletleri ile ilgili ne yazık ki bazı kötü haberler geliyor. Özellikle son dönemlerde yaşanan birçok kriz Samsung markasını da vurdu. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Uzun bir süredir çip krizi nedeniyle yaşanan birçok sorun gün yüzüne çıkıyor. Farklı alanlarda devam eden çip krizleri nedeniyle üretim neredeyse durma noktasına geldi. Otomotiv markaları teker teker bu problem nedeniyle dökülüyor. Üretim yapamayan markalar ne yazık ki geri planda kalıyor. Akıllı telefon sektöründe de bazı çip krizleri yaşanmaya başlandı.

Bunların ardından sıra tabletlere geldi. Özellikle Samsung tarafından üretilen tabletler çip krizi ile karşı karşıya. Galaxy Tab S7 serisinin halefi Galaxy Tab S8 modelinin 2021 yılında piyasaya çıkacağı söyleniyordu. Şimdi ise beklentilerin tam tersi gerçekleşiyor. Büyük bir ihtimalle yeni tabletler çip sıkıntısı nedeniyle üretilemeyecek.

Samsung yeni tabletleri krizle karşı karşıya

Samsung Galaxy Tab S8 modeli uzun bir süredir beklenen cihazlar içerisinde yer alıyor. Bu tabletler birçok önemli özelliğe sahip. Hem ekran hem de batarya bakımından tatmin edici olduklarını söyleyebiliriz. 14,6 inch OLED ekran ile gelmesi planlanan bu tabletler aynı zamanda 11500 mAh batarya gücüne sahip.

Galaxy Tab S8

Yeni tablet modellerinin depolama açısından da yeterli olduğunu söyleyebiliriz. 8/12GB RAM + 128/256GB depolama seçenekleri ile piyasaya sunulacaktı. Ancak gelen detaylar bu tabletlerin ya hiç üretilmeyeceğini ya da sınırlı sayıda üretileceğini gösteriyor. Her iki durumda da mağduriyet oluşacak gibi görünüyor.

Yeni tableti bekleyenler üzülecek

Samsung ile ilgili yaşanan bu çip krizi üretime bir süre ara verilmesi ile sonuçlandı. Stoklar tükendikten sonra şirketin üretim yapmayacağı ifade edildi. Üstelik çip krizinin 2022 yılında da devam etmesi bekleniyor.

Yeni bir tablet almayı düşünüyorsanız bunun için çok fazla heveslenmenizi önermiyoruz. En azından Samsung için böyle bir ifade kullanabiliriz. Peki siz yaşanan bu problemler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Samsung katlanır telefon modelleri, benzersiz renk seçenekleri ile karşımıza çıkacak!

>> Oppo katlanır telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor: Şimdi Samsung düşünsün!