Dünya’nın En Güçlü Android Telefonu Liderliğini Koruyor!

Dünya'nın En Güçlü Telefonu

AnTuTu Nisan ayı listelerinde Dünya’nın en güçlü Android telefonu liderliğini korumaya devam ediyor. İşte piyasadaki en güçlü telefon.

Son zamanlarda oyuncu telefonlarına olan ilgi artmış durumda. Özellikle Mobil E-Spor sektörünün gelişmesi ile beraber oyuncu telefonları daha çok tercih edilmeye başlandı. Bununla beraber Call of Duty ve Battlefield gibi bilgisayar tarafında efsaneleşen oyunlarının mobil sürümü de birer birer telefonlara gelmeye başladı. İnsanların zamanında bilgisayarda oynadığı bu oyunların telefon versiyonlarının gelmesi ise oyuncu telefonlarının sevilmesindeki en büyük etkenlerden biri oldu diyebiliriz.

Xiaomi’nin Black Shark serisi ise oyuncu telefonu tarafında rakipsiz olarak anılıyor. Black Shark serisinin yeni modeli Black Shark 5 Pro AnTuTu listelerinde en güçlü akıllı telefon olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. İşte Nisan AnTuTu listelerindeki en güçlü modeller ve Black Shark 5 Pro modelinin sundukları.

Dünya’nın En Güçlü Android Telefonu Liderliğini Koruyor!

Dünya'nın En Güçlü Telefonu

Black Shark 5 Pro modeli, piyasadaki en güçlü akıllı telefon olarak liderliğini korumaya devam ediyor. Söz konuus modelin, bu konuda en iyisi olarak karşımıza çıkmasının en temel sebebi, Qualcomm imzalı bir işlemci ile karşımıza çıkıyor olması. Qualcomm’un zaten Andorid yonga setleri tarfında, özellikle amiral gemisi işlemcilerde rakipsiz olduğunu biliyoruz. Öyle ki, Nisan ayının en güçlü akıllı telefonlarına baktığımızda, listedeki modellerinin Snapdragon 8 Gen1 işlemcisine sahip olduğunu görmekteyiz.

Black Shark 5

Aynı zamanda AnTuTu’nun açıkladığı, en güçlü 10 orta segment telefon listelerinde de, Snpadragon 870 yongası hakim. Fakat amiral gemisi akıllı telefon listelerinde Qualcomm liderliğinin ne kadar daha devam edeceği henüz bilinmiyor. Çünkü MediaTek imzası taşıyan Dimensity 8100 işlemcisinin, AnTuTu listelerinde, önümüzdeki haftalarda liderliğe oynayacağı düşünülüyor.

Bununla beraber Qualcomm tarafından yakın zamanda sunulması beklenen Snpadragon 8 Gen1+ yongası da, serinin önceki işlemcsinden en az %30 daha güçlü olacak. Bu yüzden önümüzdeki aylarda AnTuTu tarafından sunulacak en güçlü telefonlar listesinde zirvede 8 Gen1+ yongasını görebileceğimizi belirtelim. AnTuTu, söz konusu listeyi her ay güncellemeye devam edecektir. Bu yüzden yeni cihazlardan haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefonunuzun Güncelleme Ömrü Bakın Ne Kadar Olacak?

>> Samsung Galaxy Buds2 Beklenen Renk Seçeneği İle Geldi!