Şikayetvar 2020 Türkiye Raporu: En Çok Kimler Şikayet Edildi!

Şikayetvar 2020 Türkiye
Google News Abone Ol

Şikayetvar 2020 Türkiye raporu açıklandı ve karşımıza son derece ilginç sonuçlar çıktı. Özellikle de son dönemlerde şikayet konusunda çok fazla değişiklik yaşandığı görülüyor. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Türkiye’de bazı sektörler çok fazla şikayet alırken kimileri de bir miktar daha az şikayet alabiliyor. Özellikle de 2020 yılında bu durumda belirgin bir değişim yaşandı. Öncelikle şikayetvar tarafından ortaya konulan başarıdan bahsetmek gerekiyor.

Bu platform sadece 2020 yılında 450 binin üzerinde şikayeti çözdü ve bu sayede kullanıcıların memnuniyetini artırmış oldu. Ayrıca kullanıcı sayısında da önemli bir artış yakaladı. Peki ne oldu da bu kadar fazla aratıldı. Bunun Türk Telekom şirketinden kaynaklandığı düşünülüyor. Bu firma tam olarak 3 milyon 716 bin 966 kez görüntülendi.

Şikayetvar 2020 Türkiye raporu bize neyi anlatıyor

Yeni yayınlanan bu rapora bakıldığında bizleri oldukça ilginç bir tablo karşılıyor. Hobi-oyun satış kategorisinin yüzde 232 gibi oldukça yüksek bir şikayet artışına neden olduğu görülüyor. 2019 yılı ile kıyaslandığında bu gerçekten de çok yüksek bir rakam.

Şikayetvar 2020 Türkiye
Kitapevleri ve yayınevi kategorisi ise yüzde 195 seviyelerinde şikayet artışı gördü. Bugüne kadar hiç görülmemiş bir rakam diyebiliriz. Bildiğiniz üzere pandemi ile birlikte e-ticaret çok ciddi seviyelerde artış yakaladı. Ancak bu artış aynı zamanda şikayetlerde de görüldü. Şikayetvar 2020 Türkiye raporu değerlendirildiğinde yüzde 88 oranında artış var diyebiliriz.

Hangi sektörlerde müşteri memnuniyeti yüksek seviyelerde

Bazı sektörlerde şikayet oranları azaldı. Mesela sinema sektöründe yüzde 79 oranında şikayet azalması görülüyor. Bunun en büyük nedeni tabiki de pandemi. Bildiğiniz üzere salgın nedeniyle sinemalar kapatılmıştı.

Bar, Cafe ve Restaurant gibi işletmeler hakkında ortaya atılan şikayetlerin yine benzer sebeplerden dolayı fazlasıyla azaldığı görülüyor. Bunun neredeyse tek nedeni oraların kapalı olması.

Şikayetvar 2020 Türkiye raporu aynı zamanda müşteri memnuniyetini de gösterdi. Faizsiz ev finans sistemi sunan şirketlerin yüzde 79 oranında memnuniyet sağladığı görülüyor. Peki sizce en fazla şikayeti hangi sektör hakediyor? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Silikon Vadisi Tarih mi Oluyor? Bakın Elon Musk ile birlikte kimler ayrılma kararı verdi?

>> Cyberpunk 2077 İlk Yamasını Aldı: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar!


CEVAP VER