Ziya Selçuk Yüz Yüze Eğitim Hakkında Bakın Neler Söyledi

Ziya Selçuk yüz yüze eğitim
Google News Abone Ol

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim hakkında son derece önemli bilgiler verdi. Hadi gelin konuyla alakalı tüm detaylara birlikte bakalım.

Pandemi sürecinin sert bir şekilde devam etmesi aynı zamanda eğitim sektörünü de etkiledi. Bugüne kadar yüz yüze bir şekilde devam eden eğitim, ne yazık ki Covid-19 nedeniyle online hale getirildi. Her ne kadar İlk başlarda bu beğenilse bile daha sonradan bazı tepkiler aldı. Özellikle de veliler durumdan pek memnun değil.

Şu anda birçok kişi hem okulların ne zaman açılacağını hem de hangi şartlar altında eğitim yapılacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk olarak önemli bir bilgi vererek konuya başladı. Selçuk, “Açılacak okulların öğretmenleri aşılamada öncelikli olacak. Öğretmenlerin tamamının aşılanması hedefleniyor” ifadelerine yer verdi.

Ziya Selçuk yüz yüze eğitim konusunda endişeli

Neredeyse herkes için yüz yüze eğitim çok büyük bir tartışma konusu haline geldi. Bazıları açılmasını isterken kimileri ise bir süre daha kapalı kalması gerektiğini düşünüyor. Özellikle de sağlık koşulları nedeniyle mutlaka kapalı kalması gerektiğini düşünenlerin sayısı az değil.

Ziya Selçuk Yüz Yüze Eğitim Hakkında Bakın Neler Söyledi
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise konuyla ilgili her ülkenin kendi koşullarına göre karar vermesi gerektiğini ifade etti. Türkiye’nin kontrollü ilerlemesi nedeniyle eğitim hayatına başlama ihtimalinin olduğunu ifade etti. Ancak onun en çok üzerinde durduğu bir konu vardı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüzyüze eğitim konusunda vaka sayılarının çok önemli olduğunu ifade etti. Burada bir kontrol sağlanması halinde eğitime başlama ihtimallerinin olduğunu söyledi.

Vaka sayıları şimdilik kontrollü şekilde ilerliyor

Hem Sağlık Bakanlığı hem de Milli Eğitim Bakanlığı konuyla alakalı bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklamalarda genellikle vakaların standart şekilde devam ettiği ifade edildi. Türkiye’de özellikle son 1 ay içerisinde vaka sayıları 5 bin ila 7 bin arasında gidip geliyor.

Koronavirüs salgınının azalması ile birlikte “Ziya Selçuk yüz yüze eğitim” sözü verdi. Peki sizce Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda ne yapmalı?

İlgili Haberler:

>> 15 Şubat’ta Okullar Açılacak Mı? Bilim Kurulu Üyesi Cevapladı

>> Özel Röportaj WatchGuard Yusuf Evmez: Ağ güvenliği konusunda kurumlara tavsiyeler


CEVAP VER