Snapdragon 8 Gen 2 Yolda: Öncüsü OnePlus Olacak!

Snapdragon 8 Gen 2

Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8 Gen 2 yolda. İşte OnePlus modeli ile gelecek olan yeni işlemci hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Qualcomm’un amiral gemisi akıllı telefonlar için ürettiği yongaların zirvede olduğunu biliyoruz. Öyle ki, her hafta AnTuTu tarafından paylaşılan ‘En Güçlü Android Telefonlar’ listelerini incelediğimizde, listedeki bütün modellerin Qualcomm imzalı işlemcilere sahip olduğunu görmekteyiz. Tabii ki AnTuTu listelerinde Apple yapımı modeller karşımıza çıkmadığı için Android ile iPhone modellerini kıyaslamak zor. Fakat Andorid özelinde konuştuğumuz zaman, Qualcomm işlemcilerinin amiral gemisi yonga saeti tarafında zirvede olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 ve 8+ Gen1 işlemcilerinin şuanda en güçlü işlemci olduğunu biliyoruz. Henüz 8+ Gen1 işlemcisi yeni yeni gündemimize oturmuşken, serinin yeni güçlü işlemcisi 8 Gen 2 hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

İlk olarak OnePlus tarafından piyasa sürülecek olan amiral gemisi modelinde karşımıza çıkan olan işlemci hakkında yeni detaylar belli oldu. Bununla beraber söz konusu işlemciyi ilk kullanacak olan OnePlus modeli hakkında da yeni detaylar ortaya çıktı. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi taşıyan yeni OnePlus modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Snapdragon 8 Gen 2 Yolda: Öncüsü OnePlus Olacak!

Snapdragon 8 Gen 2

Çin sosyal medya platformu Digital Chat Station kaynağına göre OnePlus tarafından piyasaya sürülecek olan yeni model, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile gelecek .Söz konusu işlemciye sahip olan ilk telefon olarak geleceği öngörülüyor. Bazı kaynaklara göre ise Qualcomm tarafından geliştirilen yeni amiral gemisi işlemcisini kullanacak olan modelin Xiaomi tarafından geleceğini de tahmin ediyor. Fakat henüz ortaya çıkan net bir detayın olmadığını belirtelim.

Ancak Xiaomi tarafından geliştirilecek yeni akıllı telefon modeli de, yeni OnePlus modeli ile aynı ay piyasaya sürülecek. Tarih olarak bakacak olursak iki modelden hangisinin önce tanıtılacağına dair net bir sızıntı bulunmuyor. Ayrıca Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisine sahip olan ilk modelin ismi hakkında da sızıntılar mevcut. İddialara göre OnePlus 11 Pro, OnePlus’ın piyasaya süreceği en güçlü akıllı telefon olacak. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> WhatsApp Yepyeni Özelliklerle Geliyor: İşte O Çok Konuşulan Özellikler