Stranger Things Sezon 4 İçin Dikkat Çeken Pahalı Detay! Yeni Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Stranger Things Sezon 4 için beklentiler oldukça büyük! Netflix’te yayınlanan en popüler serilerden olan Stranger Things, yakın zamanda dördüncü sezonuyla izleyicileri selamlayacak. Peki ama bu yeni sezon için heyecanlanmalı mıyız? Harcanan para miktarına bakılırsa yapımcıların heyecan verici bir şeyler üzerinde çalıştığını tahmin etmek zor olmasa gerek.

Stranger Things Sezon 4, yakın zamanda duyurulmuş ve tanıtım fragmanı da yayınlanmıştı. Eğer henüz izlemediyseniz, aşağıdaki video penceresi aracılığıyla izleyebilirsiniz.

IGN sitesinde yer verilen bilgilere göre dördüncü sezon için kesenin ağzı açılmış durumda. Yapımcılar, her bölüm için 30 milyon dolarlık bütçe ayırmış, ki bir dizi olarak düşünüldüğünde bu gerçekten büyük bir bütçe. TL olarak hesapladığımızda, tek bölümün maliyeti şu an itibarıyla yaklaşık 450 milyon TL. Zaten fragmandan da görebileceğiniz üzere, dizinin görsel kalitesi oldukça yüksek.

Stranger Things Sezon 4 itibarıyla dikkat çekici bir başka detay ise, bir korku efsanesi olan Robert Englund’un kadroda yer alıyor olması. Englund, özellikle Nightmare on Elm Street serisinde canlandırdığı Freddy Krueger karakteriyle hafızalara kazınmıştı. Ünlü aktör, Stranger Things’te ise muhtemelen iyi bir karakter olarak karşımıza çıkacak.
Stranger Things Sezon 4, bölüm başına çekim maliyetiyle pek çok diziyi geride bırakmayı başardı!

Stranger Things Sezon 4 İçin Dikkat Çeken Pahalı Detay! Yeni Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Dizi, Netflix’in en popüler dizileri arasında yer alıyor ve dördüncü sezon itibarıyla en pahalı yapımlardan bir tanesi halini alacak. Öyle ki, çoğu popüler diziyi de geride bırakmayı başardı. Örneğin…

Yakın zamanda yayınlanan Halo TV serisinin bölüm başına maliyeti 10 milyon dolar.
Game of Thrones serisinin final sezonunda bölüm başına maliyetin 15 milyon dolar olduğu bildirilmişti.

The Mandolarian’ın da bölüm başına maliyeti 15 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

Disney+’ta yayınlanacak Marvel şovlarının da bölüm başına maliyetlerinin 25 milyon dolar olacağı ifade edilmişti.

“Peki yakın zamanda karşımıza çıkacak daha pahalı bir yapım yok mu?” derseniz, tabii ki var. Hatta öyle ki, şimdiden tüm zamanların en pahalı serilerinden bir tanesi olarak gösterebiliriz. Amazon Prime servisi için hazırlanan The Lord of the Ring serisi, toplamda 465 milyon dolarlık yapım bütçesine sahip. Zaten o da görsel kalitesiyle ciddi etki yaratacak gibi görünüyor.

İlgili Haberler:

>> Lego Star Wars: The Skywalker Saga Key Geldi! Galaksinin Kaderi Bizim Elimizde!