Vivo S15e tanıtıldı: Bu Fiyata 12 GB RAM’li Telefon Kalmadı!

Vivo S15e

Vivo S15e modeli tanıtıldı. İşte ülkemizde de satışa sunulacağına dair iddialar olan yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz günlerde Vivo S15e modelinin yakın tarihte tanıtılacağına dair detaylar ortaya çıkmıştı. Sonunda yeni model, kullanıcıların beğenisine sunuldu. İşte Türkiye’de giriş yapacağına dair sızıntılar ortaya çıkan yeni model hakkında tüm detaylar.

Vivo S15e tanıtıldı: Bu Fiyatı 12 GB RAM’li Telefon Kalmadı!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, damla çentikli ekran tasarımının bizleri karşıladığını görmekteyiz. Ayrıca bu panel 90 Hz yenileme hızını da destekliyor. 6.44 inçlik boyuta sahip olan ekran, 1080p çözünürlük sunuyor. Arka tarafına baktığımızda ise üçlü kamera kurulumunun karşımıza çıktığını görmekteyiz. Bu kameralar 50 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro kamera olarak karşımıza çıkıyor. Ön panelde bulunan damla çentikli ekran tasarımındaki kamera ise 16 MP çözünürlüğünde.

Vivo S15e

Cihazın gücüne baktığımızda ise Exynos 1080 işlemcisinin karşımıza çıktığını görmekteyiz. Samsung tarafından üretilen işlemcinin, genellikle orta segmentin güçlü modellerinde karşımıza çıktığını biliyoruz. Bu işlemci ile piyasaya sürülen modelleri değerlendirdiğimizde ise piyasaya göre gündelik işlemleri kolaylıkla halledebileceğiniz, oyun tarafında da asla üzmeyecek bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz. Orta segment olarak karşımıza çıkan model Exynos 1080 işlemcisini 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri ile destekliyor. Aynı zamanda 128 GB ve 256 GB dahili depolama seçeneklerinin de bulunduğunu belirtelim. Pil tarafında ise 4700 mAh’lik bir pil bulunurken, bu pil 66W hızlı şarj ile destekleniyor.

Vivo S15e

Genel olarak akıllı telefon değerlendirdiğimizde yüksek RAM ve dahili depolama kapasitesine sahip olması, aynı zamanda ekran tazeleme oranının da yüksek olması önemli bir avantaj. İlk olarak Çin’de piyasaya sürülen model, RAM ve dahili depolama seçeneklerine bağlı olarak ortalama 300-350 dolar aralığında satışa sunuluyor. Türkiye’ye geleceğine dair sızıntılar mevcut. Fakat ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Ülkemizde 6000-7000 TL arası bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Apple Uygulamaları App Store Üzerinden Kaldırılıyor

>> Haftalık Telefon Haberleri (18 Nisan 2022-25 Nisan 2022)