Tecno Camon 20 Kanlı Canlı Görüntülendi: Ucuz 5G Telefon!

Tecno Camon 20

Tecno Camon 20 kanlı canlı görüntülendi. İşte tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri ortaya çıkan model hakkında tüm sızıntılar.

Serinin önceki modeli olan Tecno Camon 19, yine fiyat performans odaklı güçlü modeller arasında yer alıyordu. Söz konusu model Temmuz 2022’de piyasaya sürülmüştü. Tecno Camon 20’nin ne zaman tanıtılacağına dair net bir açıklama olmasa da yine önceki modelde olduğu gibi Temmuz 2023’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tanıtımına aylar olmasına rağmen yeni model hakkında birçok detay ortaya çıkmış durumda. Seriye ait 3 farklı modelin bizleri karşılaması bekleniyor. Bu modeller, Tecno Camon 20, Camon 20 Pro, Camon 20 Premiere modelleri olacak. Ayrıca son zamanlarda Tecno markasının ülkemizde de hizmet verdiğini ve bir hayli başarılı olduğunu biliyoruz. Bu yüzden yakında tanıtılması beklenen yeni modellerin de Türkiye’ye giriş yapması bekleniyor. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Tecno Camon 20 Kanlı Canlı Görüntülendi: Ucuz 5G Telefon!

Cihazın ilk olarak ortaya çıkan tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, ön panelinde 1080p çözünürlüğünde AMOLED ekran yer alıyor. Bu ekranın delikli ekran tasarımı ile geldiğini ve son derece ince çerçevelere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ekran, 120 Hz tazeleme oranını da destekleyecek. Arka paneline baktığımızda ise üçlü kamera urlumu yer alıyor. Bu kameralar 108 MP ana kamera, 13 MP ultra geniş açılı kamera ve makro lens olarak sıralanmış durumda.

Tecno Camon 20

Teknik özelliklere baktığımızda ise, Tecno Camon 20, 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanına sahip olacak. Serinin en düşük modelinde dahi 256 GB dahili depolama alanından başlanmasının rakiplerine karşı önemli bir avantaj sağlayacağını söyleyebiliriz. Seriye ait en üst model olarak adlandırılan Premiere modelinde ise 16 GB RAM ve 256 ve 512 GB olmak üzere iki farklı dahili depolama seçeneği yer alacak. Bu özelliklerin Metisteki imzası taşıyan Dimensity 1200 yonga seti ile desteklendiğini de ekleyelim.

Tecno Camon 20

Yeni modellerin Temmuz 2023 yılında tanıtılması bekleniyor. Tecno tarafından, söz konusu serinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında henüz bir açıklama paylaşılmadı. Fakat seriye ait uygun fiyatlı modeller de olduğu için, ülkemizde genellikle uygun fiyatlı telefonlar tercih edildiği için geleceğini öngörüyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Haftalık Telefon Haberleri (22 Nisan 2023-29 Nisan 2023)