Telegram Ne Kadar Güvenilir? İşte WhatsApp Alternatifi Telegram’ın Bilinmeyen Özellikleri!

Telegram Ne Kadar Güvenilir? İşte WhatsApp Alternatifi Telegram’ın Bilinmeyen Özellikleri!

Telegram ne kadar güvenilir
Google News Abone Ol

Herkesin akın ettiği Telegram ne kadar güvenilir? Şu anda WhatsApp platformunun 1 numaralı alternatifi olarak görülen Telegram’ı sizin için araştırdık.

Geçtiğimiz günlerde Facebook şirketinin sahibi olduğu WhatsApp ile ilgili büyük bir tartışma başladı. Platformda yer alan tüm bilgilerinizin Facebook uygulamasıyla paylaşılacağı söylendi. Konum bilgisi, mesaj ayrıntıları, görseller ve aklınıza gelebilecek daha birçok veri Facebook sunucularında depolanacak.

Tüm bu gizlilik ihlalleri nedeniyle milyonlarca kişi WhatsApp gibi bir uygulamadan Telegram’a geçiş yaptı. Böylece ani bir şekilde Telgram kullanan kişi sayısı arttı. Peki güvenilir bulunan Telegram gerçekten de söylendiği kadar güvenilir mi?

Telegram ne kadar güvenilir: Telefon numarasını gizleyebilme özelliği

Uygulamalar içerisinde önemli bir yere sahip olan Telegram bazı önemli özelliklere sahip. Mesela bu uygulama ile telefon numaranızı gizlemeniz mümkün. Yani başkalarıyla iletişim kurarken telefon numaranızı vermenize gerek yok.

Telegram ne kadar güvenilirTelegram’da kullanıcı adı denilen bir sistem var. Bu kullanıcı adları sadece bir kişiye özel olur. Kullanıcı adlarını Telegram üzerinden bularak da iletişim kurabilirsiniz.

Numaranızı gizleyebilirsiniz ancak eski numaranızın kullanılmaması gerekiyor

Telegram kayıt esnasında sizlerden cep telefonu numarası istiyor. Bu numara aynı zamanda sizlerin hesabını da oluşturuyor. Uygulama ayarları üzerinden istediğiniz zaman telefon numaranızı kaldırabilirsiniz. Böylece insanlar sadece kullanıcı adınız ile size ulaşır. Telegram ne kadar güvenilir sorusuna bu konuda olumsuz bir yanıt verilebilir. Size ait cep telefonu numarası kullanılırsa işin rengi değişir.

Herhangi bir zamanda cep telefonu numaranızı değiştirdiğinizi varsayalım. Eski numaranız birkaç ay sonra başka birisine verilirse o kişi size ait tüm bilgilere ulaşabilir.

Uçtan uca şifreli sohbetler

Telegram tarafından en çok övünülen konu uçtan uca şifreleme ile ilgili. Özel görüşmeler asla dışarıya sızdırılmıyor. Yani içeride gizli kalıyor ve başkalarının da buna ulaşması engelleniyor.

Uçtan uca şifreleme yöntemleri sayesinde önemli ölçüde gizlilik sağlanabiliyor. Ayrıca gizli sohbetlerde karşı taraf ekran görüntüsü alırsa bu durum size bildiriliyor. Tüm bu özellikler ile düşündüğünüzde sizce “Telegram ne kadar güvenilir?” Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp beklenen açıklamayı yaptı! Güvenlik koşulları için neden güncelleme ihtiyacı duyuldu?

>> WhatsApp, ya Facebook ya Ölüm Ültimatomundan Sonra Hasar Kontrol Modunda


CEVAP VER