Telegram Premium Türkiye’de Daha Aktif Kullanılabilir: Fiyatı Düşecek Mi?

Telegram ve Apple

Telegram premium Türkiye’de kullanıma açılmıştı. Konuyla ilgili ortaya çıkan premium abonelik paketine baktığımızda kullanımının artma ihtimali olduğunu görüyoruz.

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan Telegram kullanım alanını sürekli olarak genişletiyor. Özellikle WhatsApp ile ilgili ortaya çıkan veri işleme iddiaları şirketin önemini büyük ölçüde arttırmıştı. Şimdi ise Telegram ücretli bir formata bürünüyor.

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda Telegram premium abonesi olmak isteyen birisinin aylık olarak 94,99 TL ödemesi gerektiği kesinleşti. Global fiyatı ise 500 dolar olarak açıklanmıştı. Ancak bu fiyatların Türkiye’de tutma ihtimalinin düşük olduğu söylendi.

Telegram premium Türkiye’de tutacak mı?

Telegram Türkiye gibi bazı ülkelerde yerel fiyat politikası uygulama taraftarı. Aslına bakacak olursak bunun çok daha adil olacağını söyleyebiliriz. Premium özelliklerine baktığımızda ise bir hayli cazip olduğunu görüyoruz. Mesela 4 GB boyuta sahip dosyaların gönderilmesi veya indirilmesi en önemli etkenler arasında yer alıyor.

Telegram premium Türkiye'de

Normalde kullanıcılar 2 GB kotaya sahipti. Premium abonelerde ise bu kota 4 GB boyutuna kadar çıkıyor. Ayrıca sesi metin haline getirme yine premium abonelere sunulacak. Özel çıkartmalar ve yeni emojiler ile birlikte hareketli profil fotoğrafları göreceğiz. Tüm bu özellikler içerisinde kota sınırının genişletilmesi en önemli faktör olarak görülüyor.

Telegram premium Türkiye’de özel fiyata sahip olabilir

Birçok kişi Telegram tarafından sunulan bu özel paketin tutmayacağını söyledi. Küresel çapta geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşabilir. Ancak Türkiye için muhtemelen yerel bazı fiyat politikaları uygulanacak. Mesela YouTube ve Netflix Türkiye’ye özgü fiyat politikaları belirliyor.

Son olarak premium aboneler için dosya indirmedeki hız limitlerinin kaldırıldığını belirtelim. İnternet sağlayıcınıza bağlı olarak mümkün olan en yüksek indirme hızına göre ayarlanacak. Bunun da önemli bir avantaj sunacağını söyleyebiliriz. Ancak Telegram tarafından dağıtılan bu premium özellik daha çok fiyat engeline takılacak. Peki siz bu yeni hizmet hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Telegram Kullananlara Dikkat: Paralı Oluyor!

>> Telegram Ücretli Hizmete Başlıyor: İşte Gelecek Olan Özellikler Ve Fiyatı