Telegram Sticker Özelliği Büyük Akım Başlatacak: Bomba Gibi Özellik Geliyor

Telegram Paralı

Telegram sticker özelliği ile birlikte kullanıcılar son derece keyifli bir şekilde mesajlaşabilecek. Ortaya çıkan son güncellemeler ile birlikte artık video şeklinde sticker bile hazırlanabilecek.

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan Telegram, birçok farklı özellik kazanmaya devam ediyor. Son açıklanan verilere baktığımızda uygulamanın her geçen gün daha fazla aktif kullanıcıya ulaştığını görüyoruz. Şirket hem mevcut kullanıcıları kendi bünyesinde tutabilmek hem de yeni kullanıcı kazanabilmek için bazı özellikler alıyor.

Gelen özelliklerden bir tanesi de emojiler ve stickerlar ile ilgili. Karşılıklı sticker yollamaktan büyük keyif aldığınız arkadaşlarınız muhtemelen bu özelliğe bayılacak. Aslına bakacak olursak zaten Telegram sticker özelliğine sahipti. Ancak bu sefer işi çok ilerletecek.

Telegram sticker özelliği farklı boyuta taşınıyor

Yeni Telegram özelliği ile birlikte kullanıcıların sticker kataloğu genişletilecek. Daha doğrusu kullanıcıların isteği ölçüsünde bu kataloglar daha geniş hale gelebilecek. Burada tamamen kontrol kullanıcılara bırakılıyor.

Telegram sticker özelliği

İstediğiniz herhangi bir videodan sticker ayarlayıp uygulamanıza eklemeniz mümkün olacak. Yeni güncelleme böyle bir özellik getiriyor. Telegram hesabınıza ayrıca başka uygulamalardan sticker eklemeniz mümkün olacak. Hatta şirketin bu konuda daha fazla ileriye gitmesi bekleniyor. Her kullanıcının kendi sticker kataloğunun çeşitli tasarımlarla oluşturması sağlanacak. Burada akıllara ilk etapta metaverse gibi bir platform gelse bile özelliğin sadece sticker ile sınırlı kalacağını söyleyebiliriz.

Telegram yeni denemelere devam ediyor

Çevrimiçi mesajlaşma uygulamaları içerisinde çok önemli bir yere sahip olan Telegram, tepkiler ve emojiler ile ilgili çalışmalarını devam ettiriyor. Kullanıcılar mesajlara verecekleri tepki simgesine uzun bir süre basılı tutmaları halinde bu tepkinin boyutunu istedikleri gibi ayarlayabilecek.

WhatsApp gibi çevrimiçi mesajlaşma uygulamaları ile rekabet etmesi gereken Telegram oldukça hırslı hareket ediyor. Yeni özellikler görsel bir şov yaratacağı tahmin ediliyor. Böyle bir durumda WhatsApp uygulamasının benzer bir güncelleme getirmesi gerekecek. Aksi halde rekabet fazlasıyla zorlaşıyor.

İlgili Haberler:

>> Son dakika! Telegram paralı oluyor, işte detaylar

>> Telegram Yeni Mesaj Özelliği Büyük Beğeni Kazanacak