Türkiye İhtimalli Realme 9 5G Ortaya Çıktı: Bu Fiyat Piyasayı Sallar!

Realme 9 Pro Plus

Realme 9 5G modeli hakkında yeni sızıntılar gerçekleşti. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

.

Oppo’nun alt markası Realme, bir süredir ülkemizde resmi olarak hizmet veriyor. Her segmente özel olarak akıllı telefon üreten modelin özellikle uygun fiyatlı modellerinin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bunun en temel sebebi ise ülkemizde son zamanlarda artmakta olan dolar kuru. Geçtiğimiz haftalarda doların düşmesi ile Realme modellerinin de fiyatı ucuzladı. Yakında piyasaya sürülecek olan Realme 9 serisine ait Realme 9 Pro Plus modelinin kamera detayları hakkında bazı sızıntılar gerçekleşmişti. Serinin vanilia modeli hakkında da ilk ayrıntılar belli oldu. Yonga seti ve pil bilgileri FCC listelerinde görülen model hakkında artık daha fazla ayrıntıya sahibiz. İşte ülkemizde de satışa sunulabileceğine dair dedikoduların olduğu Realme 9 5G modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Türkiye İhtimalli Realme 9 5G Ortaya Çıktı: Bu Fiyat Piyasayı Sallar!

Realme 9 5G modeli hakkında sızdırılan ilk detayları incelediğimizde, MediaTek imzalı Dimensity 810 yongasının kullanıldığını görmekteyiz. genellikle orta segmentin üst basamaklarında kullanılan işlemcinin, uzun süreli kullanımda dahi sorun yaratmayan bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz. Fakat oyun veya işlemciyi biraz zorlayan uygulamalar kullanıldığında biraz ısınma sorunları oluşabilir. Bu durumda da, uygun fiyata satılan üst segment telefon olarak tanıtılacak bir model olacağı için, görmezden gelinebilecek bir sorun.

Realme 9

USB-C bağlantısından güç alacak modelin, pil tarafında ise 5.000 mAh’lik kapasiteye sahip olduğunu görmekteyiz. Fakat söz konusu modelin hızlı şarj desteğine sahip olup olmayacağı henüz belli değil. Genellikle Realme2nin alt segment modellerinde dahi hızlı şarj desteğine sıkça rastladığımız için, Realme 9 5G modelinde de hızlı şarj desteği olacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni modelin şarj desteği hakkında sızıntılar gerçekleşecektir.

Ekranı 6.5 inç LCD bir yapıya sahip olan model, kamera tarafında 16 MP ön kameraya sahip olacak. Arka tarafında ise 48 MP ana kamera ve 2 MP çözünürlüğünde iki adet yardımcı lense sahip olması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S22 Kutu İçeriği Sızdırıldı: Şarj Aleti Çıkacak Mı?

>> 4000 TL Altı En İyi Akıllı Telefonlar: Bu Fiyata Başka Telefon Yok!

. . . . .