Tesla araçları otomatik pilot konusunda yeteri kadar iyi değil mi? Sürücüler tedirgin

Tesla ücretsiz elektrik hizmeti

Tesla araçları otomatik pilot ile ilgili büyük tartışmalara neden oluyor. Özellikle son dönemlerde otonom araçlar ile alakalı çalışmalar artıyor. Ancak elektrikli otomotiv devi istediği başarıyı elde edemiyor.

Tesla otonom araçlarla ilgili proje bazlı ilerliyor. Şu an için en büyük öncelikler arasında nesne tanıma teknolojisi yer alıyor. Aracın önündeki engeller tanımlanıyor ve bu sayede çok daha yüksek performans ortaya koyulabiliyor.

Her ne kadar durum toz pembe gibi görünse bile işin aslı çok daha farklı. Ne yazık ki Tesla yeteri kadar güçlü bir otonom sistem yaratamadı. Konuyla ilgili defalarca hezimete uğradığını söyleyebiliriz. Yaşanan son aksilik ise scooter araçlar ile ilgili oldu. Elektrikli scooter modelleri normal şartlarda Tesla tarafından tespit edilebiliyor. Ancak bu defa böyle olmadı.

Scooter trafiği Tesla için çileye dönüştü

Takip etmesi son derece zor olan scooter trafiği Tesla için de zor bir hale dönüştü diyebiliriz. Vietnam’ın en büyük şehirlerinden bir tanesinde çekilen video aslında Tesla araçlarının yeteri kadar başarılı olmadığını gösteriyor. Aracın çevre görüş sistemi scooter modellerini görse bile bunları net bir şekilde izleyemiyor.

Tesla araçları otomatik pilot

Dijital ekrana bakıldığında scooter araçlarının birbirlerinin içinden geçtiği rahatlıkla fark ediliyor. Bu durum karşısında Tesla daha fazla dayanamıyor ve otomatik pilot devre dışı kalıyor. Büyük bir güven ile kurulan otomatik pilot sistemi tamamen başarısız hale gelmiş oluyor. Hemen aşağıya sizler için bu videoyu bıraktık.

Tesla tam otomatik pilot için hazır değil

Scooter modelleri ile ilgili ortaya çıkan bu problem aslında bizlere Tesla araçlarının henüz hazır olmadığını gösteriyor. Şirket bu sistemi yollarda bile kullanabileceğini iddia ediyor. Fakat bu videodan da anlaşılacağı üzere böyle bir şeyin gerçekleşmesi imkansız diyebiliriz. En azından şimdilik bu pek mümkün görünmüyor. Fakat şirketin her geçen gün otonom araç konusunda bir adım daha ilerlediği görülüyor.

Tesla araçları otomatik pilot konusunda sizce yeterli mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> 2022 EQS Modeli ile Mercedes Lükste Kendini Aşmaya Hazırlanıyor

>> Elektrikli Araba Satışları Zirvesinde Bir Tesla Yok