Tesla Model S Plaid Hız Rekoru İle Gündemde: Asfalt Alev Aldı

Tesla kriz yaşamaya

Tesla Model S Plaid beklenmeyen bir hız rekoru kırdı. Böylece dünyanın en hızlı araçları içerisinde yer almayı başardı.

Elektrikli otomobil şirketleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Tesla, yeni rekorlara imza atıyor. Ürettiği elektrikli otomobiller sayesinde yeni rekorlar kırmaya devam eden şirket buna bir yenisini daha ekledi. Hızı sayesinde büyük bir kitle tarafından sevilen yeni Tesla aracı önemli bir denemeden geçti.

Model S Plaid ile ilgili yapılan bu yeni deneme büyük bir rekorun ortaya çıkmasını sağladı. 1020 beygir güç üretebilen bu araç diğer otomobillerin aksine 100 kilometre hıza sadece 2 saniyede ulaşabiliyor. Böylece aracın hız denilince akıllara ilk gelen modeller içerisinde yer aldığını görüyoruz.

Tesla Model S Plaid hızı

Elektrikli otomobil devi Tesla bu aracı ile ilgili yeni bir deneme yapıldığına şahit oldu. Bir Tesla tutkunu 251 kilometre hıza onunla ulaşmayı başardı. Tesla’nın bu yeni aracı ile yapılan denemede 251 kilometre hıza ulaşmak sadece 8,94 saniye sürdü. Böylece yeni bir rekor daha kırıldı.

Tesla Model S Plaid

Önceden yapılan testlerde bu aracın 9,23 saniyede 251 kilometre hıza ulaştığı açıklanmıştı. Böylece büyük bir dünya rekoru kırılmış oldu. Fakat aracın ağırlığı normal versiyona göre büyük oranda düşürülmüştü. Tesla tutkunu tarafından yapılan açıklamalarda aracın motorunda herhangi bir değişiklik yapılmadığı söylendi.

Tesla yeniden modifiye edildi

Bu yeni araç normal şartlarda büyük bir dikkat çekmeyi başarıyor. Fakat hız konusunda böylesine büyük rekorlar gelince aldığı övgüler iyice arttı. Bu Tesla tutkununun kendi aracı ile yaptığı denemede büyük bir hız rekoru kırması Elon musk tarafından da olumlu karşılandı.

ABD içerisinde bu araç yaklaşık olarak 130 bin dolar fiyat ile satışa sunuluyor. Tam şarjla yaklaşık olarak 628 kilometre yol gitme gücü var. Tüm bunlar onun küresel çapta büyük bir satış rakamı elde etmesini sağlıyor.

İlgili Haberler:

>> Tesla, 2021’i Rekorlarla Uğurladı. Elon Musk ‘ın Gözü Şimdi Mars’ta!

>> Haftanın Önemli Otomobil Haberleri: Tesla Yine Damgasını Vurdu (23 – 30 Ocak)