TikTok Yüksek Kalite Video Özelliği İle Geliyor: Birçok Yenilik Gündemde

TikTok Türkiye'ye ödediği vergiyi

TikTok yüksek kalite video özelliğini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Yeni özellik ile birlikte platformdaki görüntüler çok daha kaliteli hale gelecek. İşte sosyal medya devinin yaptığı o önemli değişiklik.

Sosyal medya platformları içerisinde TikTok çok farklı bir yere sahip. Öncelikle dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya sitesi olduğunu söyleyebiliriz. Çin’de kurulup dünyanın neredeyse tamamına yayılan bu platform durmak nedir bilmiyor. Facebook bile bu şirket üzerinden rekabet etmekte çok zorlanıyor.

TikTok tarafından getirilen yeni bir özellik rekabeti çok daha yüksek yerlere çıkaracak gibi görünüyor. TikTok kullanıcıları bundan sonra 1080p kalitede video yükleyebilecek. Böylece eskisinden çok daha net görüntüler ile videolar paylaşmak mümkün olacak. Bazıları uygulamada yer alan videoların görüntü kalitesinin düşük olduğunu söylüyordu.

TikTok yüksek kalite video özelliği alıyor

TikTok platformu tarafından getirilen bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık HD kalitede video izleyebilecek. Eğer sayfanızda bu tür yüksek kalitede videolar yayınlanmasını istiyorsanız yapmanız gerekenler son derece basit. Video yayınlama sayfasında yer alan “diğer seçenekler” kısmından HD yükle bölümünü seçmeniz yeterli.

@one37pm

#HowTo upload TikToks in HD! #contentking #hd #tiktoktip #hack

♬ Yes Indeed – Gypsy Woman Mix – Freddo

Elbette değişen sadece yüksek kaliteli videolar olmadı. Aynı zamanda bu uygulama için tek bir dokunuşla pozlama, düşük ışık ve renk düzenleme gibi özellikler iyileştiriliyor. Böylece sosyal medya devi sadece yeni özellikler kazanmakla kalmıyor aynı zamanda mevcut özellikleri geliştirmeye çalışıyor.

TikTok yeni ses efektleri getiriyor

Bu uygulamayı kullananlar artık yeni ses efektleri tercih edebilecek. Çeşitli müzikal ve hayvan ses efektleri videolara işlenecek. Sesinizi veya diğer sesleri kedi miyavlamasına çevirebileceğiniz bir efekt yeni eklenen özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca sesinizi flüte benzer şekilde ayarlamanız mümkün.

TikTok tüm bu yeni özellikler ile birlikte kullanıcı sayısını artırmak istiyor. Hem görüntü hem de ses açısından sürekli olarak farklı tercihler ekleniyor. Peki sizce sosyal medya devi daha başka ne tür özellikleri kullanıcılara sunmalı? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Yeni Instagram Reels Özelliği TikTok İle Aynı: Kopyala Yapıştırda Zirve

>> Spotify ve TikTok Hiç Bu Kadar Birbirine Benzememişti: Bir Kaleyi Daha Kaybettik