TikTok Yeni Özelliğini Duyunca Çok Şaşıracaksınız: Günaydın TikTok

TikTok zihin okuma

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak bilinen TikTok yeni özelliğini duyurmak üzere. Şirket bu özelliği getirmek için açıkçası biraz geç kaldı. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Sosyal medya siteleri her geçen gün daha fazla büyümeye gayret gösteriyor. Mesela Facebook şu anda milyarlarca kullanıcıya sahip olmasına rağmen yine de yeni girişimlerle bu sayıyı artırmaya çalışıyor. Genellikle bunu bazı ek özellikler ile sağlıyor. Ayrıca Instagram yine en fazla yenilik kazanan sosyal medya platformları içerisinde yer alıyor.

YouTube bile son zamanlarda daha fazla özellik aldı. TikTok ise kullanıcı sayısını en fazla arttıran platform olarak biliniyor. Ancak birçok sosyal medya sitesinde yer alan özellikler burada pek bulunmuyor. Mesela hikayeler özelliği en fazla göze çarpanlar içerisinde yer alıyor. Uzun bir süredir TikTok platformunun neden böyle bir detayı kullanmadığı merak ediliyordu.

TikTok yeni özelliğini her yerde görmek mümkün

Aylık 700 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran TikTok ek özellikler konusunda daha fazla baskı görmeye başladı. Platform, Instagram ve Snapchat gibi uygulamalarda yer alan hikayeler özelliğini kendi bünyesine dahil etmeye çalışıyor. Böylece diğer uygulamalar ile arasındaki farkı azaltma gayreti var.

TikTok yeni özelliğini

TikTok hikayeler özelliği Snapchat ve Instagram platformlarında nasıl yer alıyorsa aynı şekilde TikTok içerisinde kullanılacak. Sadece 24 saat boyunca yayınlanacak bu paylaşımlar kaydırma çubuklarına sahip olacak. Yani kısacası diğer uygulamalar ile aynı özellikleri sunacak. Böylece aradaki farkın kapanması amaçlanıyor.

TikTok kısa bir süre içerisinde özelliği herkese sunacak

Şimdilik deneme aşamasında olan bu özellik ilerleyen dönemlerde tüm kullanıcılara sunulacak. TikTok hikayelerde sadece video paylaşılmasına izin verilecek. Ayrıca bu hikayelere yorum yapma ve tepki gösterme gibi seçenekler yer alacak.

2021 yılı içerisinde bu özelliğin tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Şirket böyle bir özellik için muhtemelen çok fazla beklemeyecek. Peki siz TikTok yeni özelliğini nasıl karşılıyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Facebook Kazanç Raporu Eşi Benzeri Görülmemiş Bir Kar Oranına İşaret Ediyor

>> Instagram Ve Tiktok Farkı Sıfıra İnecek: Buna Birebir Kopyalama Denir