TikTok Yeni Programını Başlattı: Herkes Fenomen Olabilecek

Almanya TikTok İçin Yasaklama

TikTok yeni programını başlatıyor. Bu program ile birlikte birçok kişinin fenomen olma yolu açılıyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Instagram ve Facebook gibi platformlar genellikle yeni özellikler almaya özen gösteriyor. Bu özelliklerin büyük çoğunlukla TikTok gibi platformlara ait olması ise rastlantı değil. Dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya uygulaması olarak bilinen TikTok bu defa yepyeni bir program başlatıyor.

Çin merkezli sosyal medya devi küçük işletmeleri bünyesine katmak için yeni bir programa başladı. Bu program ise follow me olarak adlandırılıyor. Yeni küçük işletme istediği gibi TikTok platformuna girebilecek ve içerik üretebilecek. Böylece onların fenomen olması için gerekli tüm yollar açılmış oluyor.

TikTok yeni programını açıkladı

TikTok genelde eğlenceli videoların paylaşıldığı bir platform olarak biliniyor. Ancak şirket bunu daha farklı bir formata büründürmek istiyor. Özellikle bazı küçük şirketlerin fenomen olması amaçlanıyor. “Beni takip et” isimli ücretsiz program sayesinde içerik üretmek onlar için daha kolay hale gelecek.

TikTok yeni programını

Instagram ve Facebook ile kıyaslandığında daha genç nesle hitap eden TikTok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Dev sosyal medya platformlarını aşarak bu alanda öncü olmak istiyor. Sosyal reklam devi olması için önünde hiçbir engel yok. Özellikle küçük işletmeleri kendi bünyesine katması büyük bir etki yaratacaktır.

Milyarlarca dolarlık reklam pazarı

Günümüzde uygulamaların çok büyük bir bölümü reklamlar üzerinden kazanç sağlıyor. Mesela YouTube daha çok reklamlar üzerinden elde edilen gelirler ile işliyor. Facebook ve Instagram yine benzer bir modele sahip. Milyarlarca dolarlık büyük bir reklam pazarı olduğunu söyleyebiliriz.

TikTok yeni programını tüm kullanıcılara yaygınlaştırıp bu reklam pazarından daha fazla gelir elde etmek istiyor. Elbette bu geliri tek başına almayacak. Aynı zamanda içerik üreticileri ile tüm bu gelirler paylaşılacak. Yeni program ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> TikTok Mola Ver Özelliği İle Geliyor: Instagram’dan Kopyaladı

>> Tiktok Erotik Canlı Yayınlara Başlıyor: Bu Karar Tepki Toplayabilir