TikTok Mola Ver Özelliği İle Geliyor: Instagram’dan Kopyaladı

TikTok bilim merkezi

TikTok mola ver özelliği ile birlikte kullanıcı memnuniyetini arttırmak istiyor. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan TikTok sürekli olarak kullanıcı deneyimini etkilemek istiyor. Yeni açıklanan bir özellik işte tam da bu türden bir sistem. Platformun en yakın rakiplerinden bir tanesi olan Instagram tarafından bir süredir sunulan mola ver özelliği artık TikTok içerisinde de yer alacak.

TikTok 120 dakikadan sonra kullanıcıların şifre girmesini isteyecek. Yeni özellik ile birlikte 10 veya 20 dakika gibi kullanım süresi için hatırlatıcı oluşturulabilecek. Böylece platform içerisinde uzun zaman harcayacak olan kişiler en azından durumun farkında olacak.

TikTok mola ver özelliği kullanımda

Sosyal medya platformlarının en önemli özelliklerinden bir tanesi de hiç şüphesiz nasıl vakit harcandığını bir türlü anlaşılamamasıdır. Yani bir anda saatlerinizin tamamını kaybedebilirsiniz. Bunun en önemli nedeni içerisinin adeta karnaval gibi olmasından kaynaklanıyor.

TikTok mola ver özelliği

Kullanıcılar 10, 20 veya 30 dakikalık periyotlar ile birlikte bildirim alacak. Bu bildirimler saatlerce uygulamada vakit geçirilmesini imkansız hale getirecek. Böylece TikTok kullanıcıları korumak istiyor. En azından saatlerce vakit harcanmasını önleyecek.

Sosyal medyada sürekli vakit kaybı engellenecek

Sosyal medya platformları kendi içerisinde kullanıcıların vakit harcamasını elbette vakit kaybı olarak görmüyor. Ancak Türkiye gibi ülkelerde ne yazık ki Instagram ve TikTok kullanım süreleri çok uzun. Hatta gününün en az 6 saatini bu tür sosyal medya platformlarına ayıran kişiler bile var.

Açıkçası sosyal medya platformları bu tür bağımlılık durumlarını engellemek istiyor. Ancak mola ver özelliğinin ne kadar etkili olacağı henüz tam olarak bilinmiyor. Önümüzdeki aylarda bunun ne kadar etkili olacağı daha net bir şekilde görülmüş olacak. Peki siz bu tür özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> TikTok ‘ta İzleme Geçmişi Görmek Mümkün Olacak: İşte Detaylar!

>> 10 Yaşındaki Çocuk, iPhone ve TikTok İle Babasını Batırıyordu