Türkiye İhtimalli Honor 70 Pro Sızdırıldı: İşte Özellikleri!

Honor 70 Pro

Ülkemizde de satışa sunulması beklenen Honor 70 serisinin Pro modeli GeekBench listelerinde görüldü. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Honor 60 serisi henüz ülkemize gelmeden Honor 70 serisi hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta Honor, 70 serisinin 30 Mayıs tarihinde ilk olarak Çin’de piyasaya süreceğini açıklamıştı. Aynı zamanda söz konusu seri ile tanıtılacak Honor 70, 70 Plus ve 70 Pro Plus modellerinin de piyasaya sürüleceği biliniyor. Yeni modellerin tanıtımına günler kala serinin Pro modeli hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıktı. GeekBench listelerinde görülen modelin, bazı teknik özellikleri belli oldu. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen Honor 70 serisinin Pro modeli hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Türkiye İhtimalli Honor 70 Pro Sızdırıldı: İşte Özellikleri!

Honor 70 Pro

Zaten uzun süredir Honor 70 serisinin teknik özellikleri hakkında birçok detay ortaya çıkmıştı. Hatta geçtiğimiz haftalarda Çin’in bazı sertifikasyon kuruluşlarında görüldüğünü, artık birçok teknik bilgiye sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Zaten tasarım olarak da render görüntüleri ortaya çıktığı için artık yeni modelin fiyatı dışında birçok bilgiyi biliyoruz. GeekBench listelerinde ortaya çıkan, serinin Pro modelinin, tek çekirdeklide 819 çok çekirdekli değilse 3.303 puan aldığını görmekteyiz. MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 8000 yonga setine sahip olması beklenen modelin, genel olarak ortaya çıkan performans değerlerinin iyi olduğu söyleyebiliriz. Çünkü serinin Pro modeli, işlemci olarak biraz daha güçlü bir yonga kullanıyor. Bu yüzden serinin Pro modelinin orta segmentin üst basamaklarına hitap eden bir akıllı telefon olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında yeni modelin 12 GB‘lık RAM ile geldiğini ve Android 12 tabanlı Magic UI 6.0 işletim sistemine sahip olduğu da biliniyor.

Honor 70 Pro

50 MP ana kamera ile birleştirilmiş ultra geniş açılı lense sahip olacak modelin 8 MP telefoto kamerasına sahip olduğu iddia ediliyor. Pil tarafında ise 100W hızlı şarjlı 4600 mAh bir pil bizleri karşılıyor. Ekran tarafına baktığımızda ise 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panelin bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni modelin fiyatı ve Türkiye’ye ihtimali hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Huawei ve Leica Ortaklığı Devam Edecek mi? Açıklama Geldi!

>> Microsoft ‘tan Heyecanlandıran Katlanabilir Ekranlı Telefon Projesi!