Twitter Gizlilik Özelliği Büyük Yanlışlara Neden Oluyor: Bazı Hesaplar Kapatıldı

Twitter gizlilik özelliği

Twitter gizlilik özelliği bugünlerde bazı tartışmalara neden oluyor. Hadi gelin hem ortaya çıkan bu yanlışlıklara hem de konuyla ilgili diğer detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter gizlilik konusuna büyük bir önem gösteriyor. Şirketin CEO’sunun değişmesine rağmen bu politikadan vazgeçilmedi. Hatta bahsi geçen politikanın biraz daha güçlü bir şekilde uygulanmasına karar verildi. Sonuç olarak Twitter şu sıralar bazı yeni gizlilik özellikleri ile gündeme oturdu.

Sosyal medya devi tarafından getirilen özellik başkasının fotoğrafını paylaşmak ile ilgiliydi. Mesela Twitter üzerinden herhangi birisinin fotoğrafını veya videosunu paylaşırsanız buna müdahale ediliyor. Elbette doğrudan bir müdahale değil. Fotoğrafını paylaştığınız kişi eğer Twitter platformuna şikayette bulunursa paylaştığınız fotoğraf kaldırılabiliyor

Twitter gizlilik özelliği kötüye kullanıldı

ABD’li sosyal medya devi tarafından yapılan açıklamalar yukarıda bahsi geçen gizlilik özelliğinin kötüye kullanıldığını gösteriyor. Bazı aşırı sağcı ve ırkçı gruplar karşı tarafın fotoğraflarının kaldırılması için yalan şikayette bulundu. Bu durum birçok kullanıcının fotoğrafının durduk yere kaldırılmasına neden oldu.

Twitter gizlilik özelliği

Facebook, Instagram veya Twitter gibi platformlarda başkalarını şikayet edip onların hesaplarını kapatmaya çalışan birçok kişi var. Twitter bu tür problemlerin önüne geçmek için ne yazık ki yetersiz kalıyor. Ayrıca yeni gizlilik özelliği bu konudaki açığı büyük oranda artırmış gibi görünüyor.

Irkçı gruplar yeni özellikleri kötüye kullanıyor

Twitter tarafından yapılan açıklamalarda ırkçı grupların yeni bazı gizlilik özelliklerini kötüye kullandığı ifade edildi. Beyaz üstünlüğünü savunan ve marjinal düşüncelere sahip olan kişiler diğerlerinin fotoğraflarının kaldırılması için sürekli yeni taktikler deniyor. Bu durum Twitter platformunu ayağa kaldırmış gibi görünüyor.

Sosyal medya devi tarafından yapılan açıklamalarda konu ile ilgili gerekli çalışmaların başlatıldığı ifade edildi. Ayrıca bu tür topluluk kurallarını ihlal eden eylemlere sahip kişilerin hesapları ile ilgili bazı cezai işlemler yapıldı. Peki sizce Twitter gizliliği koruyabiliyor mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitter Güncellemesi Önemli Problemleri Gideriyor: Şimdilik Sadece iOS Kullanıcıları

>> Twitter Alışveriş Özelliği Kullanıcılarla Buluşuyor: Yeni Facebook Doğuyor