Xiaomi 12 Ultra Kamerası iPhone’cuları Kıskandıracak!

Xiaomi 12 Ultra
Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra modelinin tanıtımına aylar kala kamera detayları ortaya çıktı. İşte Türkiye ihtimalli yeni modelin sundukları.

Geçtiğimiz yılın son günlerinde Xiaomi 12 serisi Çin’de tanıtılmışt­ı. Bu süreç içinde ilgi ile satıla­n Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro modelleri, performans testlerinde piyasanın en güçlü modeli olarak anıldı. Geçtiğimiz ay ise Xiaomi 12 ve 12 Pro modelleri Global versiyonları ile karşımıza çıktı. Fakat serinin Ultra modelinin ne zaman geleceği hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyordu. Sonunda yeni modelin bazı özellikleri ve tanıtılacağı tarihe ilişki yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte Xiaomi 12 serisine ait kamera odaklı yeni telefon hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 12 Ultra Kamerası iPhone’cuları Kıskandıracak!

En az iki renk seçeneğine sahip olması beklenen modelin, siyah ve beyaz renk seçeneklerine ait render görüntüleri de ortaya çıkmış durumda. Kamera hakkında sızdırılan bilgileri incelediğimizde ise, 50 MP ana kamera, 48 MP 5x telefoto kamerası ve 48 MP ultra geniş açılı kameranın sunulacağı biliniyor. Fakat henüz resmiyete dökülen bir bilgi olmadığını belirtelim.

Xiaomi 12 Ultra

Ortaya çıkan ilk detayları incelediğimizde Xiaomi 12 Ultra modelinin 120W hızlı şarj desteği ile karşımıza çıkacağını görmekteyiz. Aynı zamanda söz konusu model, 50W kablosuz şarj desteğine sahip olacak. 4860 mAh’lik batarya ile piyasaya sunulacak olan modelin, kamera anlamında da serinin en iyisi olması bekleniyor. 50 MP’lik ana kameraya sahip olacak model, 48 MP Ultra geniş açılı kamera ve 48 MP telefoto kamerasına sahip olacak. Aynı zamanda söz konusu modelin, kapak tarafında farklı bir görünüme sahip olacağı da öne sürülmüştü.

Serinin önceki modeli Xiaomi 11 Ultra, yalnızca tek seçenekli görünüm ile karşımıza çıkıyordu. Bu da seramik görünüm idi fakat Xiaomi 12 Ultra modeli ile 3 farklı çeşit sunulaca­k. Bu seçenekler seramik, cam ve vegan deri olarak karşımıza çıkacak. Uzun süredir akıllı telefonlarda deri kapak görmemekteydik. Yıllar öncesinde LG G4 modelinde deri kılıflar çok beğenilmişt­i. Fakat sonrasında piyasaya sürülen bazı modellerde karşımıza çıksa da eskisi kadar iyi görmediğini söyleyebiliriz. Fakat Xiaomi 12 Ultra modeli ile birlikte deri kapak tasarımı yeniden moda haline gelebilir­.

İlgili Haberler

>> Yeni iOS 15.5 İndir: Yeni Güncelleme Birçok Yenilik Getiriyor

>> Bill Gates Aşılara Çip Konulması Hakkında Konuştu: Herkesi Çipledi Mi?