Instagram Hikayeler Yeni Özellik Alıyor: Bu Sefer Olacak Gibi

Mark Zuckerberg Instagram

Instagram hikayeler yeni özellik kazanıyor. Bu yeni özellik ile birlikte şirket aslında ne kadar ciddi olduğunu bir kere daha göstermiş oldu. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram yeni bazı özellikler almaya devam ediyor. Eski ismi Facebook olan Meta, bugünlerde önemli bir duyuru yaptı. Bu duyuruya göre Instagram platformu üzerinden hikayeler ve direkt mesajlara üç boyutlu avatarlar dahil oluyor.

Yapılan duyuru elbette sadece bununla sınırlı değildi. Aynı zamanda Facebook ile birlikte Messenger platformunda yer alan avatarların da güncelleneceği söylendi. Bu sayede şirket genel bir güncelleme yapmış olacak. Güncellemenin ilk etapta ABD, Kanada ve Meksika gibi ülkelerde kullanılması hedefleniyor.

Instagram hikayeler yeni özellik ile geliyor

Sosyal medya devi Instagram bugünlerde avatarların istilasına uğrayacak gibi görünüyor. Meta şirketinin avatarlardan sorumlu genel müdürü olan Aigerim Shorman son derece önemli açıklamalara yer verdi. Kendisi tekerlekli sandalyeler gibi cihazlara sahip engelli bireylerin avatarlarının da yer alacağını söyledi.

Instagram hikayeler yeni özellik

Yapılan açıklamalara baktığımızda Instagram hikayeler bölümünde bir etiket olacağı ifade edildi. Bu etiket üzerinden isteyen herkes kendi üç boyutlu avatarlarını yaratabilecek. Böylece hikayeler kısmında kendi avatarınız yer alacak. Bunun en azından Metaverse için önemli bir bağlantı olacağı söyleniyor.

Meta uygulamaları evrim geçirecek

Konuyla ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda Meta uygulamalarının adeta evrim geçireceğini görüyoruz. Şirket zaten kademe kademe metaverse dünyasının kurulacağını söylemişti. Şimdi ise bu sözünü yerine getiriyor. Elbette bu özellikler sadece Instagram ile sınırlı kalmayacak.

Yapılan güncelleme faaliyetlerine baktığımızda tüm uygulamaların metaverse dünyasına entegre edilmek istendiği görülüyor. Şirket bunu kasıtlı olarak yapıyor ve uzun bir süre daha bu stratejiyi devam ettirecek gibi görünüyor. Peki siz bu yeni güncellemeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Metaverse Arsaları Yüksek Fiyatlarla Satılıyor: Bu Sitelerden Alabilirsiniz

>> Türkiye’de Metaverse Arsaları Fena Patladı: Almaya Doyamadık