Valorant Erişim Problemleri Yaşıyor: Oyuncular İsyanda

Valorant VP Fiyatları

Dünyanın en popüler oyunları içerisinde yer alan Valorant erişim problemleri ile karşı karşıya. Birçok oyuncu erişim sağlayamadığı için isyanda.

Son derece popüler olan Valorant, Riot Games tarafından ilk defa 7 Nisan 2020 tarihinde sınırlı erişim ile kullanıcılara sunuldu. Bunun hemen ardından 2 Haziran 2020 tarihinde resmi olarak yayınlandı ve geliştirmeler bir süre daha devam etti. Bu oyun ücretsiz kategorisi içerisinde en popüler olanlardan bir tanesi.

Her ne kadar Valorant hakkında olumlu yorumlar yapılsa bile yine de son zamanlarda ciddi sorunlar yaşatıyor. Günümüzün en popüler ücretsiz oyunları içerisinde yer alan Valorant erişim problemini dibine kadar görüyor. Bu durum oyuncuların uzun bir süre oyundan uzak kalmasına neden oldu.

Valorant erişim problemleri devam ediyor

Kimi Valorant oyuncuları dün akşam bazı erişim problemleri yaşadıklarını belirtti. 30 dakika boyunca artış göstererek devam eden erişim sorunları ilk etapta pek anlaşılamadı. Fakat Valorant geliştiricileri konu ile ilgili hızlı bir şekilde müdahalede bulundu. Sorunun kaynağı bulundu ve gerekli işlemler yapıldı. Böylece Riot Games önemli bir sorunu atlatmış oldu.

Valorant erişim problemleri

Tam herkes konu ile ilgili rahat bir nefes alırken oyuncular yeni bazı problemlerin ortaya çıktığını belirtti. Fakat bu defa sadece küçük bir oyuncu grubu erişim sorunu yaşamadı. Neredeyse oyuncularının tamamı erişim sıkıntısı ile karşılaştı. Riot Games buna daha kapsamlı bir şekilde müdahale etmek zorunda kaldı.

Kullanıcı sayısındaki artış erişim problemi yaratıyor

Kullanıcı sayısının sürekli olarak artış göstermesi bu tür problemlerin de artmasına neden oluyor. Mesela 2 gece boyunca yaşanan problemler nedeniyle kullanıcılar neredeyse hiç oyuna dahil olamadı. Oyuna girmeyi başaranlar ise bağlantının kopması gibi problemlerden dolayı sürekli oyun dışı kaldı.

Herhangi bir uygulama veya oyun kullanıcı sayısını her arttırdığında aynı şekilde bağlantı problemleri yaşanabiliyor. Özellikle son dönemlerde bazı uygulama ve oyunlarda ciddi aksaklıklar yaşanmasının temel nedeni bu.

İlgili Haberler:

>> PlayStation 5 Oyun İçi Ekran Görüntüsü ve Video Paylaşımı Nasıl Yapılır?

>> Redmi K50 Oyuncu Telefonu Özel Bir Soğutma Sistemine Sahip Olacak!