Galaxy S22 Ultra vs iPhone: Ezdi Geçti

Galaxy S22 Ultra

Galaxy S22 Ultra vs iPhone mücadelesi sonuçlandı. Bu sonuçlara bakacak olursak hiç beklenmeyen rakamlar ortaya çıktı. Hadi gelin bu kıyaslamaya birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük akıllı telefon devleri içerisinde yer alan Samsung yeni amiral gemisini tanıttı. Şirketin bu amiral gemisi diğerlerine oranla gerçekten de iyi bir performans sergileyebiliyor. Peki iPhone ile kıyaslandığında bu cihaz gerçekten de sanıldığı kadar güçlü mü? Genellikle bir cihazın gücü iPhone ile kıyaslanarak ortaya çıkıyor.

Samsung tarafından piyasaya sunulan yeni amiral gemisi model Galaxy S22 Ultra birçok farklı özellikle birlikte ortaya çıktı. Cihaz 6,8 inç AMOLED ekran kullanıyor. RAM kapasitesi ise 12 GB düzeyinde. Ayrıca 1 TB seviyesine kadar depolama sistemi mevcut. Tüm bunlara ek olarak işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1. Yani bu cihaz fazlasıyla güçlü.

Galaxy S22 Ultra yüksek puan aldı

iPhone amiral gemisi olan 13 Pro Max büyük bir güç ortaya koymayı başardı. Performans testlerinde en iyi puanları aldığını görüyoruz. Fakat Samsung tarafından tanıtılan yeni amiral gemisi, iPhone 13 cihazlarını adeta alt üst etti. S22 Ultra cihazında kullanılan yeni Snapdragon çipleri performans harikası çıktı.

Galaxy S22 Ultra

Yapılan araştırmalar ve testlere bakacak olursak yeni Samsung cihazı, iPhone 13 Pro Max modeline fark attı. GPU testi sonuçlarına göre yeni Samsung cihazı 9841 puan aldı. iPhone 13 Pro Max ise 9587 puanda kaldı. Böylece Samsung önemli bir fark atmış oldu. GPU gibi bir alanda fark atılması büyük bir olay olarak görülüyor.

Samsung yeni işlemcilerle gücüne güç kattı

Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi ile birlikte Samsung gücünü fazlasıyla artırmayı başardı. Şirket yeni tüm amiral gemisi modellerinde bu işlemciyi tercih edecek. Böylece iPhone cihazlarının neredeyse tamamına fark atabilecek. Bu alanda Samsung oldukça kararlı.

Fakat her ne kadar Samsung son amiral gemisi modelleri ile birlikte ön plana çıksa bile yine de iPhone sağlam bir duruş sergiliyor.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy Unpacked Etkinliğinde Bakın Neler Tanıtıldı: Sürpriz Teknolojiler Var

>> Samsung Yeni Proje Geliştiriyor: Küresel Aktivistler Geliyor