Vodafone İngiltere’ye Türkiye’den Önemli Atama

Vodafone Türkiye, dünyaya yönetici ihraç etmeye devam ediyor. 2009 yılından bu yana Vodafone Türkiye’de görev yapan Cem Öztoprak, Vodafone Grubu’nun temellerinin atıldığı ülke olan İngiltere’ye Teknolojiden Sorumlu Finans Direktörü olarak atandı.

Vodafone Türkiye’nin uluslararası arenada “Türk reçetesi” olarak anılan stratejik dönüşüm programının başarısı, yurtdışına üst düzey yönetici transferleriyle sonuçlanmaya devam ediyor. 2009 yılında Vodafone Türkiye bünyesine katılan ve 2012’den bu yana Finansal Planlama ve Analiz Direktörlüğü görevini sürdürmekte olan Cem Öztoprak, Vodafone İngiltere’ye Teknolojiden Sorumlu Finans Direktörü olarak atandı.

Cem_Oztoprak

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Cem Öztoprak, master eğitimini ABD’de Clark University’de tamamladı. Profesyonel kariyerine 1996 yılında Arthur Andersen’de denetçi olarak adım atan Öztoprak, sonrasında HSBC’de Hazine Kontrolörü, Körfezbank’ta Hazine Müdürü Yardımcısı, Nortel Netaş’ta Finans Müdürü olarak çalıştı. 2003 yılı itibarıyla kariyerine İngiltere’de devam eden Öztoprak, Nortel’de EMEA Bölgesi Kablolu Sistemlerin Tekliflendirilmesinden Sorumlu Finans Müdürü, Rusya ve BDT Bölgesinden Sorumlu Finans Müdürü, Ortadoğu Bölgesi Finans Yöneticisi görevlerinde bulunduktan sonra Cisco’da Gelişmekte Olan Pazarlar için Hizmet Satışları Kontrolörlüğü görevlerini yaptı. 2009’da Vodafone Türkiye bünyesine katılan Öztoprak, Finansal Planlama ve Analiz Direktörlüğü görevine paralel olarak, Ağustos 2013’ten bu yana Vodafone KKTC Telsim Finans Direktörlüğü görevini de yürütüyordu.

NSS Labs, Trend Micro Deep Discovery’nin Liderliğini İlan Etti