Yeni Terminator ve Robocop Oyunları Duyuruldu!

80’ler Hollywood aksiyon bilim kurgu sineması severlere müjde. Terminator ve Robocop evrenlerini temel alan iki yeni oyun için çalışmalar başlatıldı. İşte detaylar.

Terminator ve Robocop serilerini temel alan yeni oyunlar geliyor. İsterseniz öncelikle yeni Terminator oyunundan söz edelim.

Yeni Terminator ve Robocop Oyunları Duyuruldu!

Polygon’da yer alan bilgiler, yayıncı Nacon ve onun Milan merkezli oyun geliştirme stüdyosunun yeni bir Terminator oyunu geliştirdiği yönünde. Açık dünya FPS olarak tasarlanan yeni yapım, günümüzden uzak bir gelecekte, hayatta kalma unsurunun ön planda olacağı maceralar sunacak. Yok olmaya yüz tutmuş bir dünyada, insanlığın önderi John Connor’ı ve oluşturduğu direniş güçlerini görecek, hatta bizzat direnişte yer alacağız. Oyunun orijinal Terminator filmlerinden pek çok unsur barındıracağı, ama öte yandan seriye hikâye tarafında yeni detaylar katacağı ifade ediliyor.

Oyunun hangi platformlara ve ne zaman çıkacağı gibi bilgiler henüz belli değil. Şimdilik elimizde bu bilgiler ve bir de aşağıdan izleyebileceğiniz teaser video var. İyi seyirler.

Yeni Robocop oyunu ise, bolca oynanış görüntüsüyle tanıtıldı. Daha önce Terminator: Resistance oyunuyla beğeni toplayan Teyon stüdyosu tarafından geliştirilen bu yeni FPS oyunu, RoboCop: Rogue City ismiyle geliyor.

Oyun, 1987’de vizyona giren orijinal Robocop filmini temel alıyor ve orijinal Robocop karakterini de içeriyor.

“Peki bu karakteri kim seslendirecek?” diye soruyorsanız, o işi de aktör Peter Weller halledecek. Buna ek olarak ED-209 gibi ikonik düşman da geri dönüyor.

Bu yeni oyunda, geçmişin suç şehri Detroit’i temizlemek için rol üstleneceğiz. Banka soyguncularını, katilleri, uyuşturucu satıcılarını ortadan kaldırmak ve toplumda huzuru tesis etmek için mücadele edeceğiz.

RoboCop: Rogue City, PC ve yeni nesil konsollar için 2023 Haziran ayında raflarda olacak. Aşağıdaki pencere aracılığıyla oynanış videosuna göz atabilirsiniz.

Videodan da görüleceği üzere, bizi aksiyonu bol, heyecanlı bir oyun bekliyor. Umarız hem PC hem de konsollarda iyi performans sunan, hata seviyesi az bir oyunla karşılaşırız. Tabii fiyat etiketi tarafında da umarız iyi bir düzenleme yapılır.

İyi seyirler.

İlgili Haberler

>> Twitter ‘a Heyecan Verici Yeni Özellik Geliyor!