WhatsApp kullanıcıları uyarı alacak: İşte büyük tepki çeken karar

WhatsApp katmanlı güvenlik

WhatsApp kullanıcıları uyarı almaya başlayacak. Uzun bir süredir Facebook bunun hazırlıklarını yapıyordu. Şimdi ise yavaş yavaş kesin bir şekilde zorlu süreç başlıyor. Hadi gelin gönderilecek uyarı mesajlarına ve diğer detaylara birlikte bakalım.

.

WhatsApp tarafından değiştirilen gizlilik ilkeleri ve kullanım koşulları şirketin başını ağrıtmaya başlamıştı. Bildiğiniz üzere Facebook tarafından WhatsApp geliştiriliyor ve politikalar buradan belirleniyor. Mark Zuckerberg Facebook firmasının şaibeli yöneticileri arasında yer alıyor. İşte tüm bu olumsuzluklar arasında WhatsApp kararı alınmıştı ve büyük bir tepki toplamıştı.

WhatsApp ile ilgili veriler Facebook tarafından kullanılabileceği ifade edilmişti. Böylece bu uygulama ile attığınız mesajlar sonrasında ortaya çıkan veriler Facebook reklamlarında kullanılabilecek. Buna bir tepki gösteren WhatsApp kullanıcıları Telegram gibi alternatif uygulamalara başvurmuştu.

WhatsApp kullanıcıları uyarı mesajları ile güncelleme alacak

WhatsApp tarafından yayınlanan gizlilik güncellemesini almayanlar uyarı mesajları görmeye başlayacak. Bu uyarı mesajları WhatsApp durumunda belirtilecek. Eğer gerekli gizlilik güncellemesi yapılmazsa şirket uygulamayı kullanıma kapatacak.

WhatsApp kullanıcıları uyarı
Yeni kullanım koşulları ile ilgili detaylar şu anda kullanıcılar tarafından pek kabul görmüyor. Bu nedenle alternatif mesajlaşma platformlarına yönelim devam ediyor. Ancak büyük bir ihtimalle WhatsApp kullanıcıları bu gizlilik güncellemesini kabul edecek. WhatsApp kullanıcıları uyarı alarak güncellemeye geçmeleri konusunda teşvik edilecek.

Facebook bu işin peşini bırakmıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olarak bilinen Facebook WhatsApp ile ilgili çalışmalarına hız verdi. Herkes için bir durum paylaşımı yapılacak ve oradan uzun bir süre kalkmayacak. Böylece kullanıcıların her ne zaman olursa olsun görmesi sağlanacak.

Sosyal medya uzmanları tarafından yapılan tartışmalara bakıldığında Facebook’un bu konuda çok ciddi olduğu görülüyor. WhatsApp üzerinden yayınlayacağı durumlarda genel olarak her zaman bilinen ifadeleri kullanacak. Fakat insanların buna eskisi kadar inanması beklenmiyor.

WhatsApp kullanıcıları uyarı mesajı aldıktan sonra önlerinde iki seçenek olacak. Ya gizlilik güncellemesini yaparak WhatsApp kullanmaya devam edecekler ya da Telegram ve diğer alternatif uygulamalara yönelecekler. Peki sizin seçiminiz hangisi olacak?

İlgili Haberler:

>> WhatsApp gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlere ne olacak?

>> Akıllı Telefonlar Kişiliğinizi Değiştirebilir: Çalışma Kanıtladı!

. . . . .