WhatsApp gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlere ne olacak?

Grup OluşturmWhatsApp iOS tasarımıadan WhatsApp Grup Mesajı Nasıl Gönderilir?

WhatsApp gizlilik sözleşmesine gelen tepkiler sonrasında 15 Mayıs’a kadar kullanıcılara süre verdi. 15 Mayıs’tan sonra reddederseniz peki ne olacak? İşte detaylar.

Ocak ayında WhatsApp, kullanıcılarına gizlilik politikası için yeni hüküm ve koşulları kabul etmezlerse kullanamayacaklarını açıklamıştı. Bu durum sonrası birçok kullanıcı bu konuya tepki göstererek WhatsApp’ı terk etmeye başladı. Bunun üzerine birçok mesajlaşma uygulaması birçok yeni kullanıcı kazandı. Bu süre zarfında Telegram, 72 saat içinde 25 milyon yeni kullanıcıya hizmet vermeye başladı. Aynı şekilde yerli uygulamalarda bu durumdan faydalanmak için kampanyalar başlattı.

Bu durum sonrası 8 Şubat’ta yürürlüğe girmesi beklenen WhatsApp’ın yeni gizlilik kullanıcıların teki gösterip ayrılması sonrasında 15 Mayıs’a uzamıştı. Ayrıca birçok yere reklam veren WhatsApp gizlilik sözleşmesini kullanıcılara anlatmaya başladı. Peki bu durum ne kadar değişti kullanıcılar ne kadar daha WhatsApp’ta kalacak bu durum belirsizliğini koruyor.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi 15 Mayıs’a Kadar Uzadı

Peki 15 Mayıs itibari ile eğer gizlilik sözleşmesini kabul etmezseniz sizleri neler bekliyor? Bu konu hakkında birçok kullanıcı merak içinde olduğu için isterseniz gelin bu duruma bir bakalım.

Mayıs ayı itibariyle eğer sözleşmeyi kabul etmeseniz olacakları WhatsApp açıkladı. Yeni şartları 15 Mayıs’tan sonra reddedenler, birkaç hafta boyunca hala arama ve bildirim alabilecekler. Ancak uygulamadan mesajları okuyamayacaksınız ve gönderemeyeceksiniz.

Bundan sonra olacaklar tam olarak belli olmasa da WhatsApp’ın 120 gün etkin olmayan hesapları silme konusunda yeni bir politikası olduğunu ve yeni şartları kabul etmezseniz bu sizi de bu durumda sayarak hesabınız silebilir. Popüler inanışın aksine WhatsApp, Facebook ile meta verileri yıllardır paylaşmaktadır, bu güncellemeden sonra ana gemiye geri göndereceği tek yeni şey, Facebook’un çeşitli hizmetlerinde size reklamları daha iyi hedeflemesine yardımcı olmak için ödeme ve işlem verileridir. Eğer WhatsApp’ı silecekseniz aynı durumda olan ve hatta uçtan uca şifreli sohbet özelliği olmayan Messenger’ı da silebilirsiniz.

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz. 15 Mayıs’taki gizlilik sözleşmesini kabul edecek misiniz? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında paylaşmayı unutmayın.

İlgili Haberler

>>Barış Özcan Mars Perseverance Aracının İnişini Canlı Yayınladı: İşte O Görüntüler