Blizzard Üç Klasik Oyununu Yeniden Yayınladı

Blizzard eski oyunlarına birçok yeni özelliği ekledi

Üç klasik Blizzard oyunu bize çocukluğumuzu hatırlatmak için geri dönüyor. Bu amaçla, The Lost Vikings, Rock N’ Roll Racing ve Blackthrone yeniden bizlerle buluşacak.

Klasik oyun sevenler için Blizzard güzel haberler duyurdu. Efsane oyun firmasının ilk yaptığı oyunlardan üçü yeniden bizlerle buluşmaya hazırlanıyor. The Blizzard Arcade Collection PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve bilgisayar için bugünden itibaren mağazalara geldi. Ayrıca bu koleksiyon, oyunların hem orijinal versiyonunu hem de “definitive edition” versiyonlarını içeriyor.

İlk olarak Blackthrone çizgi roman görünümlü silahlı bir karakteri oynadığımız iki boyutlu bir platform oyunuydu. Oyunda orklar dahil birçok korkutucu doğa üstü varlığa karşı mücadele veriyorduk. The Lost Vikings ise bir bulmaca ve platform oyunuydu. Ayrıca bu oyun co-op mekaniklerine yer veriyordu. Rock N’ Roll racing ise klasik bir yarışırken rakiplerinizi yok etmeye çalıştığınız bir yarış oyunuydu.

Arcade koleksiyonunda yer alan oyunları zamanında oynamış kişiler için orijinal hallerinin bulunması harika bir haber. Bunun yanında, bu orijinal vesiyonlara “izleme modu” gibi küçük farklılıklar var. Bu üç oyuna 2021’e uygun olarak 10 saniye kadar geri sarma gibi özellikler de artık var. Ayrıca The Lost Vikings ve Blackthrone oyunlarında kaldığınız yeri kaydetme özelliği de yer alıyor.

Blizzard eski oyunlarına birçok yeni özelliği ekledi

Oyunların yenilenen versiyonları da orijinal sürümlere eklenen özellikleri kapsıyor. The lost Vikings’in yeni hali orijinal sürümünün ses ve görsellerine sahip. Ancak bu versiyonda ekstra seviyeler ve ara sahneler var. Ayrıca eskiden bu oyunu iki kişi birlikte oynayabilirken artık dört kişi oynayabilecek. Rock N’ Roll Racing ise kar ve yağmur gibi çevresel etkilere kavuştu. Bu oyunda da yerel olarak oynayabilen oyuncu sayısı ikiden dörde çıktı. Oyuna 16:9 en boy oranlı çözünürlük seçenekleri geldi. 384 farklı pist varyasyonu, yeni müzikler ve orijinal müziklerin yeni kayıtları da bu oyunda var. Blackthrone ise yeni bir haritaya kavuştu. Bunun yanında daha önce sadece Sega versiyonunda yer alan bir seviye de bu oyunda oyunculara sunuluyor.

Bu oyun bilgisayar kullanıcıları için Celebration Collection içinde sunulacak. Üstelik bu koleksiyonu daha önceden alanlar bu oyunlara ekstra bir ücret ödemeyecek.

Diğer haberler:

>> Valheim Üç Milyon Satış Sayısına Üç Haftada Ulaştı

>> Mobil oyun devi 800 dolar pandemi desteği veriyor