JPMorgan tahminlerini açıkladı: Bu coin 5’e katlayabilir!

Bitcoin Neden En Popüler Kripto Para Birimi? İşte Tüm Detaylar!

ABD’nin yatırım bankası JPMorgan bazı kripto paralara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte bazı coinlerin 5’e katladığı o liste.

Son zamanlarda kripto paralara olan ilginin fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en temel amacı ise, sıradan yatırımlara çok daha kolay kazandırması. Fakat bu avantajın önemli bir dezavantajı da bulunuyor. Paralarınızın kolaylıkla yok olma ihtimali de bir hayli yüksek. Yatırımcılar ise, diğer yatırımlardansa kripto paraları daha çok tercih etmeye başladı. Hal böyle olunca gündemde sürekli kripto paralı görür olduk. Bazı coinler %120 değer kazanırken bazıları bir anda dibi görebiliyor. ABD’de bir yatırım bankası JPMorgan, kısa ve uzun vadede kripto paralar ile ilgili tahminleri açıkladı. İşte bu yıl sonu ve önümüzdeki yıl için yapılan kripto para tahminleri.

JPMorgan tahminlerini açıkladı: Bu coin 5’e katlayabilir!

Kripto paralarda bu hafta

JPMorgan’a göre Bitcoin şuan yalnızca balonda ibaret. İddialara göre  Bitcoin şuan bu seviyelerde olmamalı. Adil fiyatının 35 bin dolar olduğunu iddia eden JPMorgan, yakında Bitcoin’in adil yerine gelmesini ümit ediyor. En azından adil seviyesine düşmese bile ani yükselişlerin söz konusu olamayacağını açıkladı.

Bu açıklamaların aksine aynı bankanın bir diğer açıklaması ise Bitcoin’in 2022’deki hedeflerinden bahsediyor. İddialara göre 2022 yılında Bitcoin, 1000 bin dolarlara kadar çıkabilir. Fakat bu çıkışın elbette ki bir düşüşü olacaktır. Çünkü adil fiyatının 35 bin dolar olduğu iddia edilen bir coinin 100 bin dolarlara kadar çıkıyor olması, yatırımcıları düşündürtüyor.

JPMorgan’a göre Bitcoin’in altına yönelik toplam özel sektör yatırımını karşılamak için piyasa değerinin bugünkü 575 milyar dolardan 4.6 kat artması bekleniyor Bu durumda 146 bin dolarlık teorik fiyat ortaya çıkıyor. Fakat bu fiyat seviyesine söz konusu coinin gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Spekülatif hareketler ile sık sık karşılaşan Bitcoin, bir anda çakılabilir, veya bir anda teorik fiyatına ulaşabilir. Önümüzdeki günlerde Bitcoin’in yeni fiyat seviyesine göre yeni yorumlamalar karşımıza çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Dogecoin Sert Yükseliş Yakalayabilir: Bakın Analistler Ne Söylüyor

>> Kripto Paralarda Bu Hafta Çok Heyecanlı Geçti: Dolandırıcılık Haberleri Ön Planda (26 Ekim – 2 Kasım)