Xiaomi 12 Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Ortaya Çıktı: Vay Halimize!

Xiaomi

Xiaomi 12 serisinin fiyatı hakkında sızıntılar gerçekleşti. İşte yüksek fiyatı ile hayal kırıklığı yaratan model hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere Xiaomi 12 serisi geçtiğimiz yılın son günlerinde Çin’de tanıtılmıştı. Daha sonrasında söz konusu serinin Global versiyonunun ne zaman tanıtılacağına dair bazı sızıntılar gerçekleşmişti. Fakat üzerinden 3 ay geçmesine rağmen resmi bir tarih ortaya çıkmamıştı. Sonunda yeni modellerin 15 Mart tarihinde global lansmanının yapılacağı ortaya çıktı. Bununla beraber Xiaomi 12 serisi ile birlikte gelecek olan şöyle Xiaomi 12, 12 Pro ve 12X modellerinin de Türkiye ihtimali üzerine yeni sızıntılar gerçekleşti. Türkiye’ye gelecek olan Xia­omi 12 ve 12 Pro modellerini fiyatı hakkında da yeni detaylar ortaya çıktı. İşte Avrupa fiyatı ile dudak uçuklatan yeni model hakkında tüm detaylar.

Xiaomi 12 Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Ortaya Çıktı: Vay Halimize!

15 Mart tarihinde küresel lansmanı gerçekleşecek olan etkinlikte Xiao­mi 12, 12 Pro ve 12X serisinin tanıtılması bekleniyor. Ortaya çıkan fiyatlandırma bilgilerine göre;

  • Xiao­mi 12 Pro: 1.199 Euro
  • Xiaom­i 12: 899 Euro
  • Xiaomi 12X: 699 Euro

Xiao­mi 12 serisinin 15 Mart tarihinde tanıtımı ile ortaya çıkacak fiyat bilgileri bu şekilde. Gneel olarak fiyat seviyesine baktığımıza, en makul olarak görülecek modelin Xiaomi 12X olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Xiaomi’nin, önceki amiral gemisi serisi modellerin ile kıyasladığımızda ise 12 ve 12 Pro modelinin biraz daha pahalı olacağını söyleyebiliriz.

Xiaomi 12 serisi

Tabii ki bu fiyat etiketini Türkiye’de düşünecek olursak, son yıllarda dolay kuru bir hayli arttığı için, hiç beklenmedik fiyat etiketi ile karşımıza çıkabilir. Bu yüzden Xiaomi12 ve 12 Pro modelleri, ülkemizde satışa sunulduğunda, beklenenden çok daha pahalı olacak.

Xiaomi 12  serisine baktığımızda, 50 MP ana kameraya sahip olacak model 5 MP ve 13 MP olmak üzere iki lens ile daha gelecek. Bu lenslerden biri ultra geniş açılı lens olacakken diğer lens ise telemakro lens olarak karşımıza çıkacak. Serinin en uygun fiyatlı modeli olan Xiaomi 12’nin 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip versiyonu 850 Euro’luk bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

İlgili Haberler:

>> Apple Türkiye, iPhone Fiyatlarına Zam Yaptı! Neredeyse 2. El Araba Fiyatına Telefon!

>> En Çok Satılan Akıllı Telefon Bakın Hangisi Oldu: Ona Kimse Yetişemiyor